Aktualizováno 12.1. 2017 11:24

DRSNÝ NÁSTUP V SERIÁLU: Jaká je nová postava Šárka a její představitelka Štěpánka Fingerhutová?

Šárka Šedivá
Zdroj: TV Nova

V 701. díle Ordinace v růžové zahradě 2 se objevila nová postava Šárka. Mladičká dívka vstoupila do děje seriálu za opravdu dramatických událostí! Co o Šárce, ale i o sobě prozradila její představitelka Štěpánka Fingerhutová?

Před kamerou stála poprvé v sedmi letech a od té chvíle věděla, že jednou bude herečkou. Štěpánka Fingerhutová (20) je zářným důkazem toho, že když něco opravdu hodně chcete, splní se to. Musíte pro to ale něco udělat…

 

Co jsi pro to udělala ty?
Odmalička jsem chtěla být herečka, říkala jsem, že budu herečka a když to nevyjde, tak zpěvačka, ale zpívat neumím. Bylo mi šest, když nám ve schránce nám přistál katalog jenoho velkého obchodního domu a v něm byla moje sestřenka jako dětská modelka. A já jsem se ptala táty, jak se tam dostala, že bych chtěla taky, a tak mě poprvé vzal do castingové agentury. Chodila jsem po castinzích a dostávala docela dost příležitostí, bavilo mě se předvádět.


Jaká byla tvá první role?
V sedmi letech jsem poprvé hrála v reklamě na nějakou pojišťovnu. Bavilo mě to, později jsem na to ale zanevřela a šla jsem na gympl.


Proč?
Točila jsem jen reklamy a nenašla jsem dobý dramatický kroužek s dobrým vedením. Až v pubertě jsem našla super učitelku, která mě donutila jít na konzervatoř. Zkusila jsem to a vyšlo to. Letos jsem v šesťáku a čekají mě absolutoria. Do školy se dostanu tak jednou týdně, tak jsem dost zvědavá na pololetí.

Ordinace v růžové zahradě 2 Šárka Šedivá
Zdroj: Archiv TV Nova


Proč jsi po gymnáziu nešla raději na DAMU a zvolila druhou střední školu?
Na DAMU se mi nechtělo a ani teď po absolutoriích ji pokoušet nebudu. Zkusím jiný obor, třeba mediální studia, abych si rozšířila obzory. Základy řemesla jsem se už naučila a teď potřebuju praxi.


Tak té máš v Ordinaci víc než dost. Role Šárky v Ordinaci ale není tvoje první…
To není, ale je asi nejvýraznější. Hrála jsem i ve filmu Dvojníci nebo v seriálech Atentát nebo Pustina. Hraju i v divadle, v Činoherním klubu nebo v divadle Na Rejdišti.


O roli Šárky toho zatím moc nevíme, prozraď, jaká bude?
Šárka Šedivá je maldá holka, která měla těžké dětství. Před časem jí zemřela maminka, tatínek si přivedl novou ženu, s tou ale Šárka nevychází a teď při autonehodě přišla i o tatínka. Prošla si psychickým traumatem, vlastně je trochu šílená a má potřebu se ně někoho upínat. Upne se na svého ošetřujícího lékaře, doktora Hanáka. Ten to s ní nebude mít jednoduché. Ona mu ještě pěkně zatopí.


Nějaký ten pátek už točíš. Jaký byl nástup?
Docela drsný. Všichni mě sice přijali úžasně a moc mi pomáhají, ale překvapilo mě, kolik textu je potřeba se na jediný natáčecí den naučit. Je to náročnější, než jsem čekala. Nikdy jsem se nemusela učit tolik textu. Když hraju tři dny po sobě, jsou to opravdu štosy papírů. Zpravidla tak tři dny před natáčením už začínám stresovat, jestli se to stihnu naučit. Zatím jsem nikdy nepřišla nepřipravená.


Jak probíhá tvoje příprava?
Maminka nebo kamarádi si to se mnou vždycky říkají. Mají se mnou svatou trpělivost. Díky Bohu za to.


Jaké bylo tvoje první natáčení?
Co si pamatuju z prvního natáčení, to byla bouračka, která se točila venku. Bylo to dost adrenalinové, ležela jsem zkrvavená ve vraku auta, ze kterého mě vyprošťovali. Pak to auto pyrotechnici zapálili, ale hasičům došla voda. V ohni začaly praskat pneumatiky, to bylo docela nepříjemné. Chvíli jsme nevěděli, co se bude dít.

 

Drama na obrazovkách i na place: Natáčení těžké nehody v Ordinaci málem dopadlo tragicky! Exploze přišla nečekaně


Šárka asi nebude patřit k divácky nejoblíbenějším. Kladných vlastností u ní moc nenajdeme. Není ti to líto?
Není. Ráda hraju problémové holky, jsou komplikovanější. Vždycky si tu postavu ale musím pro sebe obhájit. U Šárky si říkám, že je to vlastně chudák holka, která neví, jak si říct o pomoc, a proto vyvádí šílené věci. Je mi jí vlastně líto. Nevím, co bych si počala v její situaci, pro mě jsou rodiče vším a neumím si představit, že bych je neměla.

Ordinace v růžové zahradě 2 Šárka Šedivá
Zdroj: Archiv TV Nova


Tví rodiče nejsou z branže, co říkají na to, že mají doma herečku?
Myslím, že jsou pyšní, i když je pravda, že maminka si asi představovala, že budu třeba právnička, protože mě vždycky bavilo se učit. Ale teď je určitě ráda a táta taky. I když poslední dobou vidí, jak jsem unavená…


Jak relaxuješ?
Ráda si čtu, maluju fotografuju a tak.


A co nějaký přítel?
Tak o tom až potom. :-)
 

Premiérové díly Ordinace v růžové zahradě 2 sledujte každé úterý a čtvrtek od 20:20 na Nově.

NEPŘEHLÉDNĚTE:
TO JSTE V TELEVIZI NEVIDĚLI! Video ze zákulisí ordinační veselky: Jak se natáčí seriálová svatba?

BUDETE VĚDĚT PRVNÍ: Sledujte Ordinaci nově i na Instagramu plném exkluzivního materiálu ze zákulisí!

TV Nova

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama