Exploze v Ordinaci: Do vzduchu vyletěly statisíce! A co se skutečně stalo Fialovi? ZAJÍMAVOSTI

Aktualizováno 9.1. 2018 17:37
Zdroj: TV Nova

Doupě, ve kterém se vaří drogy vyletí do vzduchu v momentě, kdy uvnitř záchranář bojuje o život malé holčičky... Ne, to není scéna z akčního filmu, ale z Ordinace! Ta se za své kousky plné adrenalinu rozhodně stydět nemusí. A teď už k tomu, jak se nejdražší scéna uplynulého roku točila!

Přehrát poslední díl

 

- O natáčení, kdy Petr Hanák ve varně drog nasazuje vlastní život, by se dalo bez nadsázky říct, že statisíce vyletěly vzduchem. Bylo to jedno z nejdražších natáčení loňského roku.

- Dům, který jsme pojali za varnu drog, byl ve skutečnosti bývalý mlýn ve Stříbrné Skalici u Jevan. Ta stavba je polorozpadlá (ztrouchnivělé trámy, propadlá podlaha, apod.), pohyb po ní proto nebyl úplně bezpečný. Nikomu se nic nestalo, přestože výbuch byl silnější, než se plánovalo.

- Obraz se točil nadvakrát, poprvé se panu režisérovi Jiřímu Chlumskému zdál výbuch malý, a tak experti přitvrdili, načež po druhém vylítla okna. Další pokus už poté proto nebyl možný a ani nebyl potřeba.

- Přípravy této scény trvaly celý den. Použit byl i dron, který se ale pod tlakovou vlnou po výbuchu otřásl, jeho záběry tak nemohly být použity.

- Přestože kamery byly v bezpečné vzdálenosti, kameramani se trochu zapotili. :)

Ordinace: Nejdražší natáčení roku 2017 - 5
Zdroj: Archiv TV Nova


- Kvalitní práci odvedli i maskéři.

Ordinace: Nejdražší natáčení roku 2017 - 16
Zdroj: Archiv TV Nova


- Herci Klára Cibulková ani Radim Fiala neměli kaskadéry. Během samotného výbuchu z pochopitelných důvodů nebyli uvnitř, ale výbuchu přihlíželi. Radim Fiala ale trochu litoval. "Chtěl jsem u toho být, ale nedovolili mi to. Pochopitelně ne přímo u toho výbuchu, ale uvnitř toho domu. Byl ale sám o sobě ve špatném stavu, asi by to bylo příliš nebezpečné. Ale trochu mě mrzí, že jsem to nezažil," přiznal po natáčení představitel Hanáka Radim Fiala. A režisér moc dobře věděl, proč ho tam nepouštět. Radim Fiala se totiž během tohoto natáčení dokázal zranit na bezpečné ploše. "Nešikovně jsem šlápl do díry, kterou jsem neviděl a odneslo to koleno. Viděl jsem všechny svatý, to přiznávám," vzpomíná Fiala na natáčení prvního letošního dílu.

121

EXPLOZE VARNY DROG: Nejdražší natáčení roku 2017 v Ordinaci

Zdroj: TV Nova

První díl Ordinace v roce 2018? Výbuch domu i emocí - 1

Hodnocení:Co se uvnitř domu odehrálo a jak na tom po výbuchu Hanák je, to můžete sledovat v 781. díle ZDE.

 


 

 

Nova.cz