Aktualizováno 30.12. 2016 00:37

Povedné Vánoce Andrey Růžičkové: Neuvěříte, co dělá v Africe!

Andrea Růžičková v Africe
Zdroj: Andrea Růžičková

Na tradiční česko slovenské Vánoce herečka Andrea Růžičková (32) rezignovala. Ještě před Štědrým dnem společně s Mikolášem a partou dobrovolníků vyrazila do Afriky pomáhat.

Žádný pětihvězdičkový hotel, žádné švédské stoly, žádná turisty vyhledávaná pláž. Andrea s přáteli v těchto dnech pomáhá stavět sirotčinec v jedné z nejchudších oblastí Tanzánie, v Mahangu.

,,Letos o Vánocích budu pít v Africe dešťovou vodu,” obávala se Andrea před odletem, když jsme se jí zeptali, jaké menu preferuje při štědrovečerní večeři. ,,Odjíždím na misi organizace BezMámy.cz. Jedu přiložit ruku k dílu a také fotit. Bude to drsné prostředí, ale na to jsem připravená, zažila jsem něco podobného už v Kamerunu,” obávala se před odletem Andrea.

Andrea Růžičková v Africe
Zdroj: Andrea Růžičková

Její obavy byly na místě. Podle zpráv, které posílá domů, si na dno svých sil sáhne denně. ,,Od první chvíle, co jsem se ocitla na tomto míste, vím, že jakýkoliv život má smysl. Podmínky jsou poněkud drsnější, než ty na které jsme zvyklí, ale po první noci se s tím člověk sžije,” popisuje krásná herečka. ,,V Mahangu je život jinej, je tvrdej. I přesto vás dokáže pohladit tak jemnou dlaní. Neocitli jsme se tady náhodou. Jsme tu hlavně proto, abychom pomáhali těm, kteří pomoc potřebují a chtějí. Přijímají ji tady s radostí. Tyto děti jsou plné lásky, citu, důvěry, vděčnosti a pokory,” dodává.

Andrea Růžičková v Africe
Zdroj: Andrea Růžičková

Letošní Štědrý den byl pro Andreu skutečně netradiční. Přestože o nazdobeném stromku a jídlem se prohýbajícím stolem si mohla nechat zdát, o radost z dárků nepřišla. I když v trochu jiné podobě. ,,Když nastal Štědrý večer, který je tady den po tom našem (tzn. 25.12.), přišel pocit velké radosti. Radosti ze života. Děti se tady těší z věcí, kterými u nás jako dárečkama opovrhujeme. Zubní kartáček, pravítko, sešit, ovoce...oči jim zářily způsobem, který rozbíjí tmu … A pak se společně jedlo, pilo, veselilo...a pak Bůh poslal déšť, který pohladil vyprahlou zem,” popsala zážitky z Vánoc Andrea.

16

Vánoce Andrey Růžičkové

Zdroj: Andrea Růžičková

Andrea Růžičková v Africe

Hodnocení:

V těchto dnech Andrea s manželem a dobrovolníky z projektu Bez Mámy vysazují stromy u sirotčince. První strom zasadil Andrein Mikoláš. ,,Teď už stačí jenom zasadit strom a zplodit syna,” utahovali si z něj ostatní. Na to ale teď nemá čas, tak třeba po návratu, který plánují na 6. ledna.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

 VÁNOČNÍ KVÍZ: Najdete pět rozdílů?

PAMATUJETE SI JI JEŠTĚ? Toto je historicky první scéna Ordinace! Kdo komu překazil rande?

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama