Publikováno 11. 8. 2017

CO NEVÍTE o Etzlerovi: 20 let se vyhýbá jednomu místu, je jistou věcí posedlý a učí se ve speciální póze

Ordinace: Miroslav Etzler coby Karel Rytíř
Zdroj: Archiv TV Nova

V premiérových dílech do Kamenice opět přijede Karel Rytíř rozhodnut udělat vítr v rodině Mázla! Na dceři Emě, ale i na bývalé ženě Aleně mu totiž pořád nějak moc záleží a rád by měl rodinu zase pohromadě. A není zvyklý ztrácet čas, podař se mu to ještě letos? A co s jeho představitelem Miroslavem Etzlerem dělá bílý plášť? Zjistěte, co jste o něm netušili.

Mirku, ten váš Karel, to teda není zrovna rytíř na bílém koni, nemyslíte?
Musím říct, že to je figura, u které moc nevím. Je to ambiciózní a schopný lékař, který je zahleděný do sebe, což se mi líbí, protože já nerad ztvárňuju klasické kladné hrdiny. Ale vypadá to, že to nebude úplně příjemný člověk, a to je fajn. Ale jsem strašně rád, že zase mohu hrát lékaře. Hrát lékaře je pro mě vždycky velký závazek, ale také ta vzácná možnost nahlédnout do jejich světa, který je pro mnohé lidi utajen. Kolikrát musí léčit pacienty, kteří jsou jim nesympatičtí, nebo mohou být ve stadiu choroby, že nevypadají libě, zapáchají, umírají, mají bolesti, pláčou.

Jak se učíte texty, málo jich v Ordinaci nemáte…
Učím se texty nejraději v poloze vertikální, ne v posteli, to bych asi usnul. Ve vaně, já se rád učím ve vaně hodně brzy ráno, třeba ve dvě ráno. Napustím si vodu, všude je ticho, koukám se skrz okno na nebe a učím se. Je nezbytné připouštět, voda velmi rychle chladne.

Jaký jste typ herce, jedete podle scénáře, nebo si do něj rád vkládáte svoje…
Herec vzniká tím, že má proti sobě druhého herce. Je málo herců, solitérů, kteří hrají sami na sebe. Herec dostává význam až v tom okamžiku, kdy začne s někým mluvit. Jsou lidé, se kterými si můžete dovolit improvizovat, když víte, že naproti máte bystrého herce a že to bude smysluplné, ale pak se stává, že kolega na to není tak citlivý, nebo nemá tolik zkušeností a pak to bývá riskantní. V Ordinaci si tu improvizaci dovolit můžu.

112

FOTO: Miroslav Etzler coby MUDr. Karel Rytíř

Zdroj: Nova.cz

Ordinace: Karel Rytíř

Hodnocení:Díky Ordinaci teď trávíte poměrně dost času v nemocničním prostředí, co to s vámi dělá?
Já mám celoživotní obsesi, že mám rád lékaře. Považuju je za šlechtu národa. Ale já se zdravotně vůbec nehlídám. U lékaře jsem s rýmičkou nebo bolestí v krčku nebyl asi 20 let. Koupím si nějaké přípravky, které tlumí teplotu. Marně vzpomínám, jestli jsem někdy rušil natáčení nebo divadlo, asi ne. Ale ta doba přijde, kdy se nezvednu z postele. Jako pacient jsem špatný, bojim se, strašně, všeho. Já vidím jehlu a už se mi dělá mírně nevolno. Ale čím jsem starší, snažím se to dávat méně najevo. V mém věku je to už trapné.

Rytíř je ironický, štiplavý, často arogantní. Jaký jste vy?
Jsem člověk, který má moc rád život po všech stránkách. Jsem vnímavý. Mám rád pestrost, myslím si, že se neumím nudit, jsem někdy konfliktní, jsem spolehlivý a vůbec jsem normální chlap, kterému je 52 let, takže se snažím být seriózní (smích).

Co vás baví?

Moc rád vařím. Vařím všechno, od české klasiky, omáčky, všechny druhy knedlíků. Thajskou kuchyni, asijskou, italskou, vietnamskou. Mě to baví. Werich říkal, že čas strávený na rybách se nezapočítává do života, já si myslím, že čas strávený u pánve taky ne.NEPŘEHLÉDNĚTE:
 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama