Publikováno 16. 5. 2017

6 zajímavostí ze zákulisí RVAČKY: U koho v bytě se točila? Budete překvapeni!

Ordinace: Byt Ilony - 1
Zdroj: Nova.cz

Macecha křičí na nevlastní dceru, ona na ni – vzájemná nevraživost graduje, vztek převládne veškeré emoce a Šárka s Ilonou se do sebe pustí, servou se! Scéna s děsivou dohrou zabrala jeden natáčecí den a odehrála se ve skutečné Kamenici. A co ještě je na ní zajímavého?

Přehrát poslední díl

 

1) Natáčelo se od 12:00 – 21:00
Možná si nyní řeknete: A co na tom trvalo tak dlouho? No, než se celý štáb nasouká do malého bytu, tak to trvá :-). A teď vážně: Točilo se dění před rvačkou i po rvačce. Pravidlem je, že vše musí vypadat co nejvěrohodněji, proto se na place nacházejí odborníci z řad kaskadérů i lékařů, a tak se scény několikrát zkouší a dolaďují. Jednotlivé úseky se natáčejí z pohledu několika kamer, tudíž zprvu např. vidíte Šárku zepředu, pak zezadu, z boku, apod. Mezitím se tedy scéna stopne, kamera přemístí a vše natočí úplně stejně znovu z jiného pohledu. Proto ten čas. A taky musíme mít oběd :-).

110

FOTO: RVAČKA Ilony se Šárkou v Ordinaci

Zdroj: Nova.cz

Ordinace: Byt Ilony - 2

Hodnocení:2) Natáčení probíhalo v bytě 80leté divačky Ordinace, která půjčila svůj vlastní byt našemu štábu.
A my jí za to mnohokrát děkujeme!

3) Točilo se opravdu v Kamenici.
A tím myslíme skutečnou Kamenici, obci v okrese Praha-východ, ne tu seriálovou. A neříkejte, že netušíte o její existenci!
 


4) Krev, která zůstala na radiátoru od úderu hlavou Ilony, byla hovězí. Povětšinou se používá umělá krev, pro reálnost této scény se sáhlo po pravé.

5) Koberec, která je pod Ilonou, když upadne a bezvládně leží na zemi, si štáb přinesl vlastní, aby od krve neušpinil ten majitelčin.
 


6) 
V jeden moment polévá Šárka gauč benzínem (vynechaná scéna) – použita byla obarvená voda, ale jelikož se (z výše vysvětlených důvodů) točí scény vícekrát, rekvizitáři museli pořád vysoušet. Gauč byl samozřejmě před vláhou ochráněn. 


Co ještě se mezi Šárkou a Ilonou odehrálo, jakou dramatickou dohru rvačka měla, to sledujte v 737. díle zde.


 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

 

 

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama