Aktualizováno 9.8. 2017 10:58

Ve 14 letech utekl z domu. Jackuliak upřímně o svém rebelském období i proměně v seriálového grázla

Ordinace: Herec Ján Jackuliak coby Andrej Martynčák
Zdroj: Archiv TV Nova

Byl rozmazleným chlapcem, který ve čtrnácti letech odešel z domu a žil život ve stylu jedné velké nezodpovědné party. Uvědomění, že tudy cesta nevede, naštěstí přišlo zavčas a Ján svůj život dokázel ze dne na den kompletně změnit. Velkou proměnou projde i v nové sezoně Ordinace v růžové zarhadě 2 coby Andrej Martynčák, z milujícího partnera se stane tyran. Proč? Herec vysvětluje a také odkrývá své soukromí.

Jáne, ten váš Martynčák, to bude asi pěkné kvítko, že?
Je to tvrdý chalan, který vyrůstal ve sportovním prostředí. Má obrovské ego, asi i díky němu se dostal daleko, do NHL. Je přímočarý, s ničím se nepáře, jde do všeho hlavou. Nyní je ale v situaci, kdy ví, že sportovat vrcholově už kvůli zranění nebude, nedokáže se s tím vyrovnat. Celý život žil jen hokejem a teď si s nastalou situací neví rady a svůj vztek si vylívá na svých nejbližších.Není to prototyp právě hodného muže. Vy jste ale také nebýval zrovna kliďas, že?
To je pravda. Za svůj život jsem udělal spoustu průšvihů. Ale chlap by v sobě měl mít trochu rebela, ne? Ale rozhodně jsem nikdy nebyl agresor, moje průšvihy byly spíš toho charakteru, že jsem nepřišel na generálku do divadla, protože jsem slavil. To bylo v Brně, tak to je v pohodě. Ale změnil jsem se, jsem teď úplně jiný člověk než dřív.

Jaký jste býval?

Když jsem byl malý, byl jsem rozmazlovaný chlapeček. Ve 14 letech jsem ale zdrhl z domu a začalo peklíčko. Flanelové košile, náušnice v uších, koncerty Metallicy… Z rozmazlovaného chlapečka se stal rebel. Vysoká škola, to byl čtyřletý mejdan. Pak nástup do divadla, ale jednou jsem se sebral, v baru jsem si dal slivovici a podal výpověď, i když jsem k tomu neměl důvod. Pak jsem si ale řekl dost, začal jsem na sobě makat. Jsem ale za to rebelství rád, patří k mému životu. Teď jsem tišší a společnost moc nevyhledávám.

111

FOTO: Herec Ján Jackuliak coby Andrej Martynčák

Zdroj: Nova.cz

Ordinace: Andrej Martynčák

Hodnocení:Martynčáka nicméně hrajete velmi uvěřitelně. Vidíte v něm nějakou podobnost se sebou?

Snad jen tu, že taky miluju sport. Jsou dvě věci, u kterých maximálně relaxuju. A to je vaření, při něm absolutně vypínám, a sport. Mám až šest tréninků týdně a na tu hodinu a půl se dostanu do jiného světa. To je pro mě psychická očista. Dělám tenis a boxuji s trenérem.

Hokej nehrajete?

Hrával jsem ho na vysoké škole, ale ne profesionálně. Spíš s kluky jsme si chodívali zahrát, když se sešla parta. Ale myslím si, že umím dobře bruslit, stál jsem na bruslích poprvé ve čtyřech letech.Umíte vůbec odpočívat?
Umím vypnout, v takových chvílích poslouchám hudbu, dostal jsem dárkem gramofon, takže doma jedou vinylky. A taky jsem se vrátil ke čtení. Když můžu, vypnu od učení textů, od všeho řešení. Herci furt něco řeší, tak to já už nedělám.

Při práci ale řešíte dost, že? Co je pro vás při natáčení důležité?
Kolegové. To, abychom si při prvním kontaktu padli do oka, obzvlášť s tou, která mi hraje partnerku nebo milenku. S Danou Morávkovou jsme se potkali poprvé až v Ordinaci, když jsem se dozvěděl, že budu hrát s ní, měl jsem k ní velký respekt. Ale myslím, že jsme si padli do oka a funguje to.

Vzpomenete si na váš první natáčecí den v Ordinaci?

První natáčecí den byl pro mě plný respektu, byl jsem trochu nesvůj, ale přece jsem chlap, tak jdu do toho naplno.

 

 

Mohlo by vás zajímat

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama