Publikováno 18. 2. 2018

ZÁKULISÍ: Odhalujeme tajemství všech místností v Ordinaci! Co je spojuje? VIDEO

Zdroj: TV Nova

Každý pokoj, místnost, chodba, hala i operační sál, prostě každý kout je v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 promyšlen do těch nejmenších detailů. I pokud to tak nevypadá, je to záměr. Nic není jen tak. A pokud si myslíte, že za tvorbou stojí tým lidí, mýlíte se. Pod palcem to má jen jeden člověk, který neustále nakupuje!

Přehrát poslední díl

 

Za každou místností v Ordinaci stojí práce architekta Adama Pitry. Vytváří vzhled všech interiérů – tedy bytů, místností, pokojů, operačních sálů, chodeb i restaurace a baru, kde se odehrávají smutné i veselé příběhy seriálových hrdinů. Vymýšlí a zařizuje vše, od barvy zdi, druhu tapet, přes veškerý nábytek, až po ty nejmenší nejen dekorační předměty. Každá židle, polička, váza, kniha, vidlička, postel, lustr, polštář, rámeček či soška, prostě celé vybavení místností, které diváci vidí na televizních obrazovkách, je tedy práce právě Adama. 

Ordinace: Kulisy - 2
Zdroj: Archiv TV Nova

Byť je každičká místnost jeho rukopisem, zachovat musí rukopis postavy, pro kterou onen prostor tvoří. Místnost tedy musí odrážet charakter dané postavy na první dobrou. Nebo přesně vyjádřit svůj účel. Tedy při návštěvě baru či pizzerie, musí divák už z prostoru cítit, kde je. A každý domov musí vypovídat o tom, kdo konkrétně v něm bydlí.

Ordinace: Problémy Emy a blízkých s anorexií - 5
Zdroj: Nova.cz

Práce je to kreativní a zahrnuje neustálé hledání nových věcí a tedy i nákupy. Nejvíc Adam Pitra při své práci bojuje s rozpočtem, což je pochopitelné, avšak také časem. A kde nakupuje? A co když chce pořídit něco, co je příliš drahé, ale bylo by to ideální? O tom všem už v reportáži, která odhalí velký kus ze zákulisí.

Ordinace: Vánoce u Květy
Zdroj: Archiv TV Nova

 

 NEPŘEHLÉDNĚTE:
kar

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.