Aktualizováno 18.5. 2017 21:36

ZÁKULISÍ SMRTI: Ilona umírala hodinu! Bylo to pro ni snadné? Budete se divit!

Zdroj: TV Nova

Zraněná Ilona je přivezena do nemocnice, míří na sál, po operaci dostává zástavu a lékaři resuscitují. Dramatický boj o život je však prohrán, Ilona umírá na následky zranění, která jí přivodila psychopatická nevlastní dcera. Takový je scénář, úlohy herců jsou jasné a jde se na věc. I umírání musí být věrohodné!

Přehrát poslední díl

 

Samotná smrt se natáčela necelou hodinu! Předcházela tomu ještě konzultace se skutečným lékařem – Otou Dosoudilem, který dával přesné instrukce všem aktérům: Radimu Fialovi coby Hanákovi, aby jeho resuscitace byla co nejvěrohodnější, ale také Sabině Králové coby Iloně, jak má ležet, aby působila mrtvolně.

Ordinace: Dramatická smrt Ilony - 1
Zdroj: Archiv TV Nova


„Před kamerou a na jevišti jsem umírala tolikrát, že mě to už nerozhodí. Jak by to mělo vypadat, nám radil zkušený lékař, mně ale nemusel moc věcí říkat, mám vystudovanou zdravotnickou školu a takových úmrtí jsem viděla už mnoho,“ vypráví představitelka Ilony.

Ordinace: Sabina Králová coby Ilona Šedivá
Zdroj: Archiv TV Nova


„Resuscitace je fyzicky poměrně namáhavá, pokud jde skutečně o život. Při natáčení to tak dramatické není, protože netrvá tak dlouho, jak by asi trvala ve skutečnosti. Ale nic jsme nešidili, měl jsem hlavně strach, abych Sabině nezlomil žebra nebo jí nějak neublížil,“ svěřil se představitel Hanáka Radim Fiala s obavou, která ho na place pronásledovala. Nikdo ale nic nepoznal.

„Překvapilo mě, v jakém poklidu všechno probíhalo. Čekala jsem, že bude stres, ale všichni byli neuvěřitelně pohodoví. To se jinde moc nevidí. A Radim Fiala byl velmi ohleduplný, je to gentleman. Určitě jsem se při resuscitaci nebála, že by mi něco udělal,“ popsala své pocity z natáčení Sabina Králová.

113

Dramatické umírání v Ordinaci: Bál jsem se, abych kolegyni nezlomil žebra, tvrdí Fiala

Zdroj: Archiv TV Nova

Ordinace: Dramatická smrt Ilony - 8

Hodnocení:Scény se natáčí, jak je potřeba – dle časových dispozic herců a maximálního využití ateliérů i exteriérů, nemají tedy časovou posloupnost (nenatáčí se tedy tak, jak jdou za sebou v ději). Proto se klidně může stát to, co představitelce Ilony. Smrt své postavy natočila dřív než scény, které diváci viděli v dílech předešlých. To znamená, že si jeden den vyslechla "exitus" a druhý den "vstala z mrtvých". „Nejprve jsem natočila smrt a druhý den scény, které té scéně předcházely. Na to jsem zvyklá, myslím, že jsem to tak měla pokaždé,“ neláme si s tím hlavu Sabina. Ostatně o tom už je povolání herce, být vždy a na vše připraven a vydat ze sebe v daný moment to, co scéna vyžaduje a ideálně ještě víc.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚTERNÍ DÍL ORDINACE: Pokus o vraždu! Šárka napadla a otrávila Ilonu!

- OSTRÝ KONFLIKT v Ordinaci: Křik, agresivní napadení a krev! Šárka se porvala s Ilonou!


- 6 zajímavostí ze zákulisí RVAČKY: U koho v bytě se točila? Budete překvapeni!

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.
reklama