Aktualizováno 10.10. 2017 21:13

ZÁKULISÍ záchranné akce: Skuteční horolezci, netradiční oběd a Bibi coby chlap! Fakta, která netušíte

Zdroj: TV Nova

Záchrana zraněných horolezců ve skalách nebyla zrovna procházka růžovou zahradou. Toto natáčení se zařadilo mezi produkčně nejnáročnější a celkově nejúnavnější! Neuvěříte, kolik hodin štáb i herci na place strávili. A víte třeba, kolik povolení muselo být pro takové natáčení ve skalách uděleno? Všimli jste si, že Bibi zaskočil muž? A tušíte, co měli v lese k obědu? Nakoukněte do zákulisí.

Přehrát poslední díl

Hrdinové akční scény hodiny viseli v desetimetrové výšce čekajíce na záchranu v podobě kamenické RZ. Přestože herce v nejnebezpečnějších momentech nahradili zkušení kaskadéři a skuteční horolezci, Marika Šoposká i Štěpán Benoni přesto pocítili nebezpečí skal.

„Povrch byl poměrně příkrý a kluzký. Nebylo jednoduché se po něm pohybovat. Obavy, aby se štábu a hercům nic nestalo, byly, ale naštěstí se natáčení obešlo bez větších zranění. Byla tam jedna naražená záda jednoho ze členů štábu a jedny odřené ruce,“ prozradil produkční seriálu Jan Zápařka. Ty ruce patřily právě Marice Šoposké, té totiž scénář předepsal pád (viz video).

120

FOTO: Záchranná akce horolezců ve skalách

Zdroj: Nova.cz

Ordinace: Záchranná akce horolezců ve skalách - 5

Hodnocení:


ZAJÍMAVOSTI Z PLACU:

- Natáčení ve skalách se zařadilo mezi produkčně nejnáročnější a nejúnavnější. Přípravy začaly ve 3:00 ráno! V 6:00 padla první klapka, a ta poslední před sedmou hodinou večerní

- Točilo se ve skalách mezi Suchdolem a obcí Unětice, místo spadá pod 3 městské části, a tak bylo zapostřebí trojnásobného počtu povolení, tedy i produkčně mnohem náročnější.

- Na místě byly 4 záchranářské vozy a 10 záchranářů včetně skutečných lékařů.

- Povrch na skalách byl příkrý a kluzký, natáčení se z důvodu bezpečnosti proto zúčastnil jen nezbytný počet lidí ve štábu, tzn. záchranářů bylo víc než štábu.

- Protože se natáčelo ve skalách v ne úplně bezpečném terénu, tak nebylo možné mít na place řádný catering – a co se to říká o těch hladových hercích? :-) Herci i štáb se tak spokojili s dovezenými pizzami a koláči.

- Zraněné horolezce sehráli skuteční horolezci. Herce v některých momentech zastoupili kaskadéři a Bibi v několika málo scénách sehrál muž.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

 

Nova.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.