SMUTNÁ LOUČENÍ: Magda, Frynta, Haken a další. Kdo vám chybí nejvíc?

Aktualizováno 18.06.2019

Ordinace: Postavy, se kterými jsme se rozloučili
Zdroj: Nova.cz

Zavzpomínejte s námi na hlavní postavy Ordinace v růžové zahradě 2, které nás navždy opustily. Byť se nám nechtělo, museli jsme se s nimi rozloučit. Nemoc, nehoda i cizí zapříčinění, takové byly důvody jejich odchodu na druhý břeh. A kdo vám chybí nejvíc?

Přehrát poslední díl

 

 

Pavel Strnad (†2015)

Zdroj: Nova.cz

Když se objevil v Kamenici, Lepařová v něm poznala biologického otce Toníka Suchého, což se následně potvrdilo. Zprvu se Suší báli, nakonec se Strnadem našli společnou řeč, pravdu se dozvěděl i Toník a s tátou si porozuměl. Vztah Strnada a Suchého se po čase bohužel zhoršil, David na něj začal žárlit jak v práci, kde Strnad dělal šéfa dispečinku záchranky, tak doma, bál se, že mu svede manželku. Zdena však s Pavlem měla jen čistě přátelský vztah. Situace mezi pány se vyhrotila natolik, že vygradovala ostrou hádkou a fackou, kdy Pavel uhodil Davida, načež rozrušen usedl k volantu a havaroval. A zraněním v nemocnici podlehl. Hrál ho herec Filip Čáp.
 

• ZÁKULISÍ tragické scény: Pocítil jsem strach! Přiznává herec Filip Čáp
• Filip Čáp odhaluje: Co mu vyrazilo dech? Setkání s Johnny Deppem!

 

 

 

MUDr. Marie Pokorná (†2015)

Zdroj: Nova.cz

Pediatrička z Růžovky, která se přes počáteční nenávist velmi skamarádila s Bělou Valšíkovou. A to natolik, že nyní - po její smrti - Běla vychovává její mladší děti Vašíka a Elišku. Starší syn Radek je navštěvuje. Marie podlehla své nemoci, žloutence, a to bohužel ve chvíli, kdy měla jít na transplantaci jater. Odešla s rozloučením a v kruhu rodinném. Ztvárňovala ji herečka Dana Batulková.

• ZE ZÁKULISÍ NATÁČENÍ SMRTI Marie: Dojemné scény dostaly i Batulkovou
• Proč musela Marie zemřít? Tady máte jasnou odpověď!
• ODCHOD BATULKOVÉ: Kolegové ji dojali k slzám!

 

 

 

MUDr. Magda Mázlová (†2013)

Zdroj: TV Nova

Milovaná manželka Čestmíra Mázla zemřela na náhlé srdeční selhání v důsledku přechození nemoci. Pro celou rodinu Mázlů to byla opravdu bolestná rána, která se stále hojí. Magdu ztvárňovala půvabná herečka Markéta Častvaj Plánková.

• ZÁKULISÍ ORDINACE: Z toho mrazí! Takhle se točila SMRT MAGDY

• Markéta Plánková: Odcházím po šesti letech, budete mi chybět!

 

 


MUDr. Dalibor Frynta (†2012)

Zdroj: Nova.cz

Frynta dlouho a statečně bojoval se zákeřnou rakovinou, nakonec svůj boj bohužel prohrál. Jeho odchod nejvíce oplakala sestřička Kateřina Vránová - milovali se. Nezapomenutelného primáře hrál sympaťák Jan Šťastný.

• Rozlučka: Poslední natáčecí den Jana Šťastného
• Z MASKÉRNY: Podívejte se na finální líčení Jana Šťastného

 

 


MUDr. Robert Šambera (†2010)


Schopný mladý lékař zato žádný svatoušek. Průšvihy byly jeho životem. Dokázal si jít za svým nehledě na nic a na to také doplatil. Zadlužil se kvůli vášni k pokru, zapletl se s Rudovským, čímž několikrát pěkně zavařil celé rodine Valšíků (Eduard byl bývalý přítel jeho matky). Dokonce vykradl pumpu a přepadl Lucii. Zemřel na operačním sále poté, co se s automobilem několikrát otočil přes střechu. Někdo si jeho smrt přál, jiní ji zase pořádně oplakali. V roli Roberta jste viděli charismatického Petra Konáše.

• ZÁKULISÍ natáčení Šamberovy autonehody
• Připomeňte si Šamberovy jeho největší průšvihy + celou nehodu!
• REKAPITULUJEME: Čím vším si prošli Valšíci kvůli Šamberovi?
 

 


Cecílie Valšíková (†2009)


Manželka svérázného Jindřicha Valšíka nečekaně zkolabovala a musela podstoupit náročnou operaci. Ta dopadla dobře, přesto během kritického pooperačního období Cilka zemřela. A diagnóza? Stenóza krkavice. Jindřich z její smrti vinil bratra Eduarda. Měl ji rád. Cilku zvárňovala výborná herečka Zdena Herfortová.

• Cilka Valšíková vzpomíná!

 


Honza Haken (†2009)


Právě požádal doktorku Barnovou o ruku, ale smrtelnou se mu stala jeho záliba ve výškách. Inženýr, stavitel a velká láska doktorky Pavly se při slaňování z výškové budovy uhodil do hrudníku, když jeho spoluaktér spadl. Zavolal mu záchranku, v nemocnici ještě Pavlu prosil o záchranu kamaráda, pak se ale skácel a zemřel – mohla za to prasklá aorta či srdce v důsledku silné rány. S tragickým odchodem milované osoby se těžko vyrovnává, přesto čas všechny rány zmírní. Hakena ztvárňoval pohledný Martin Trnavský.

• Sbohem, Honzo Hakene!
• Martin Trnavský: Po lidech z Ordinace se mi bude stýskat

 

 


MUDr. Aleš Čížek (†2008)

Zdroj: TV Nova

Pohodový a dobrácký gynekolog Aleš Čížek zemřel náhle na infarkt. Zanechal po sobě smutnící ženu Vendulku Čížkovou. Slza ale ukápla v celé Růžovce. Ztvárňoval ho velkolepý Jan Potměšil.

• Byli jsme na pohřbu doktora Čížka
• Čížek nás přivítal na chalupě

 

 


MUDr. Gita Petrová (†2007)

Zdroj: TV Nova

První velká láska Čestmíra Mázla odjela na kongres do Německa, a to se jí stalo osudným. Na nádraží se připletla ke rvačce neonacistů a utrpěla smrtelná zranění. S Čestmírem měli před svatbou a z této tragédie se vzpamatovával hodně dlouho. Prošel si několika nevýznamnými vztahy a pak potkal Magdu... Gitu hrála sympatická Daniela Šinkorová.

• Osudová žena Mázla: Byla to Magda? A stane se jí Mirka?

 

 

 

Podívejte se také na:
TOP 10 z Ordinace: Kdo vám chybí a chcete ho zpět?
Všechny SVATBY z Ordinace: Která byla jako z pohádky? Hlasujte!

 


Bobo přizná Hugovi krutou pravdu o svém dětství. Co dalšího se bude tento týden dít?