SMUTNÉ ODHALENÍ! Tato oblíbená postava V ÚTERÝ V ORDINACI ZEMŘELA!

Aktualizováno 13.01.2017


S rakovinou bojovala statečně, dnešním večerem se ale její příběh definitivně uzavírá. Řeč je o jedné z nejoblíbenějších postav seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Přehrát poslední díl


A to o Lence Ženíškové. Tu bravurně ztvárnila herečka a akrobatka Anna Schmidtmajerová (31). Lenka si život chtěla vychutnat do poslední chvíle, a i když už nějakou chvíli věděla, že se její osud pomalu ale jistě naplňuje, ze svého dosavadního bouřlivého způsobu života nechtěla slevit ani o píď. Diváci tak budou dnes večer svědky jejího dech beroucího akrobatického vystoupení, ovšem posledního v Lenčině životě.

• Dojemné loučení s Tomášem Valíkem z Ulice: Kamarádka mu složila píseň


Natáčení posledních chvil Lenky Ženíškové bylo obtížné i pro Zlatu Adamovskou. Byla to právě ona, která v roli Běly Valšíkové se slzami v očích oznamuje rodině, že Lenčino srdce po vyčerpávajícím vystoupení přestalo bít. „Takové natáčení je pokaždé náročné, protože si tu situaci musíte umět představit a tu emoci prožít,“ přiznala ostřílená herečka Zlata Adamovská.


Přestože Anna Schmidtmajerová nastupovala do nekonečného seriálu s vidinou brzkého konce, roli Lenky si pochvalovala. Mají totiž mnoho společného. Ani jedna se nebere příliš vážně, obě si naplno užívají života, obě mívají bláznivé nápady a obě milují akrobacii a cirkus. “Akrobacie a nový cirkus, kterému se věnuju, mě vlastně do Ordinace přivedly. Vzpomínám si, jak mi zavolali, že by mě chtěli obsadit, že mě znají a mají roli mně na tělo. To mi přišlo jako naprostý nesmysl, nikdo mě přece neznal. Říkala jsem si: Hm, no jasně, to asi říkají všem, ale co, přijdu se ukázat,” vzpomíná na chvíli, kdy se začal psát její osud v Ordinaci, Anna Schmidtmajerová. Bylo to ale přesně tak, jak říkali. „Jakmile mi řekli, jaká moje postava je, došlo mi, že to jsem vlastně já s jediným rozdílem. Já naštěstí nejsem nemocná,” klepe na dřevo herečka a cirkusačka. Za to označení se ale nikterak nestydí. “Za cirkusačku? Ne, proč. Miluju to, je to skvělý,” ujišťuje Schmidtmajerová.
 

REPORTÁŽ: Zranění, překonání strachu a vášeň. To je AKROBACIE představitelky Lenky
REPORTÁŽ: Zranění, překonání strachu a vášeň. To je AKROBACIE představitelky Lenky


Do akrobatických vystoupení dává všechno a roky dřiny na trampolínách a závěsných zařízeních proměňuje v šokující představení. A také nebezpečná. O tom, co všechno se může stát, když se při akrobacii něco pokazí, by mohla vyprávět. Před pár lety si při ní pořídila pěkně bolestivé zranění. „Zničila jsem si obě nohy při představení. Špatně jsem dopadla z teeterboardu, což je taková houpačka, na které se vystřelujeme až do sedmimetrové výšky a odskakujeme z ní saltem na žíněnku,” vypráví Anna.
 

Nebezpečí a adrenalin 30 metrů nad řekou: Skok z mostu bez kaskadéra! Pojďte na natáčení
Nebezpečí a adrenalin 30 metrů nad řekou: Skok z mostu bez kaskadéra! Pojďte na natáčení


„Odrazila jsem se, ale celou tu žíněnku jsem přeskočila a dopadla na tvrdý na beton. Úplně jsem si zkroutila kotníky pod sebe. Na jedné noze jsem měla úplně zpřetrhané vazy, že byl kotník úplně vyndavací a na druhé noze byl potrhaný kotník jen z jedné strany. Zatmělo se mi před očima, ale myslela jsem si, že to bude dobrý. Adrenalin fungoval, ale cítila jsem hroznou bolest. Po představení jsem se svezla na zem a pak jela do nemocnice,” líčí bolestivé chvíle, na které zřejmě nikdy nezapomene, herečka.

Zdroj: Nova.cz

Zatímco Lenčin osud se naplnil a její odchod z tohoto světa bude velmi dojemný - připravte se na várku silných emocí ve 20:20 na Nově - akrobatku Annu Schmidtmajerovou můžete v plné síle vidět v představení souboru Cirk La Putyka.

 

 

NENECHTE SI UJÍT ANI:

Anna Schmidtmajerová: S Lenkou z Ordinace má společného víc, než by chtěla...
Anna Schmidtmajerová: S Lenkou z Ordinace má společného víc, než by chtěla...

 

ZE ZÁKULISÍ MASKÉRNY ORDINACE: Takhle se vyrábí pleš! To musíte vidět
ZE ZÁKULISÍ MASKÉRNY ORDINACE: Takhle se vyrábí pleš! To musíte vidět

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrt v Ulici: Odešla jedna z nejoblíbenějších postav seriálu!
 

Takhle jste Ulici ještě neviděli! Zamrzlí herci a pikantní konec