Ve zcela jiné roli, ale je zpět! Tomáš Zajíc z Ordinace se vrátil!

Aktualizováno 22.06.2017


Kdo by zapomněl na zprvu ňoumu, později křiváka Tomáše Zajíce z Ordinace v růžové zahradě 2! Zatímco on je z Kamenice pryč, jeho představitel Braňo Holiček ateliéry seriálu neopustil. Všimli jste si jména v titulcích? Nyní je na režisérském postu! Musel si u kolegů vydobýt respekt, jak se mu vede na opačné straně?

Přehrát poslední díl

 

Herectví a režie: dva studijní obory, dvě provozující činnosti, dva koníčky, dvě lásky. Talentovaný herec a režisér, i to je Braňo Holiček. Zatímco seriálový Tomáš Zajíc visí na hřebíčku, jeho představitel vytrvale pracuje dál – v tom samém seriálu, ve stejných ateliérech, na totožném place, přesto jinak. Hereckou šatnu vyměnil za režisérskou židli. A v letošním díle s názvem Promiň, tohle ne! zavelel "akce" v Hostivařských ateliérech úplně poprvé.

Braňo Holiček coby Tomáš Zajíc

Zdroj: Nova.cz


„Má to svoje výhody technického charakteru, člověk tuší, jak to tam na tom place probíhá, nicméně jsou to dvě rozdílný disciplíny, které nelze srovnávat,“ odpovídá Braňo na otázku, jaké to je režírovat v prostředí, které zná jako herec a zároveň upozorňuje na rozdílnost obou odvětví. Rozdíl to musel být i pro kolegy, před třemi a půl lety se u nich zapsal jako nová, mladá herecká posila a dnes zpoza kamery rozdává příkazy, které se musí tolerovat. Narazil Braňo s režisérským vůdcovstvím u kolegů?„Jsem v pozici, která sebou obnáší rozdávání úkolů – odkud mají herci jít, jak to mají říkat, jak to co nejlépe zahrát, to ano, však nesnažím se u toho přemýšlet nad tím, jestli mě berou, nebo neberou a co se jim honí v hlavách. Soustředím se hlavně na to, aby to celé dávalo smysl, a na výsledek,“ popisuje své režisérské poslání Braňo. A záhy dodává s větším úsměvem: „Myslím, že s nimi nemám žádné problémy, že si rozumíme. Myslím, že je to o tom, že ten režisér prostě musí ukázat, že ví co dělá, pak je jedno, čím byl předtím.“ A to Braňo po deseti letech režisérské praxe jistě ví. Odpozorováno redaktorkami bylo, že mezi kolegy=herci a nejnovějším Ordinačním režisérem nevznikla špatná pouta, ba naopak.

A jaký Braňo coby režisér je – hodný, či mu "saze bouchají" často? Na co nerad vzpomíná? Je rozdíl režírovat herce a herečky? Poslechněte si vše a více už od Braňa samotného.

 

 

 

NENECHTE SI UJÍT:

FOTO: Braňo Holiček ukázal rodinku! Podívejte se na jeho krásné dcerky


Tajnosti Braňa Holička: Neuvěříte, že je ženatý! Čím ho manželka okouzlila?

VTIPÁLCI Kraus a Holiček: Napráskali na sebe věci, které chlapi normálně nedělají!

NEJVĚTŠÍ KŘIVÁK Z ORDINACE: Mára, Hejduk nebo Zajíc? Kdo je pro vás tím nejhorším?


ZÁKULISÍ ORDINACE: Hrát smrt před očima vlastního táty, hrůza!

 

 

Nova.cz