14 maličkostí ze života 'Tomáše Hrušky' z Ordinace! Jak DNES žije?

Aktualizováno 01.07.2017

Jiří Langmajer a Adéla Gondíková - 2
Zdroj: Profimedia

Pamatujete si na doktora Tomáše Hrušku, který v seriálu Ordinace v růžové zahradě zamotal hlavu nejedné ženě? Ovšem! Jak byste mohli zapomenout. Jeho představitel Jiří Langmajer je i dnes stejný svůdník jako tenkrát. A slaví narozeniny! Že neuhodnete kolik mu je?

Přehrát poslední díl

 

Český divadelní, televizní a filmový herec Jiří Langmajer se narodil 3. června 1966 v Plzni, kroutí si jednapadesátou sezonu na tomto světě. Před kamerou se začal objevovat už od svých patnácti let. Úspěšně studoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Během studií si ho vyhlédl režisér Karel Smyczek a obsadil do nezanedbatelně velkých rolí, které mu otevřely cestu k úspěchu. Za svůj profesní růst může vděčit i Divadlu pod Palmovkou, ve kterém působí dodnes.

Zdroj: profimedia.cz


Charismatický herec okouzlil velkou část ženské populace jako záletný doktor Tomáš Hruška v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Pro typický humor, drzost a velké sebevědomí byl mnohými nenáviděn, jinými obdivován. Nakonec se zamiloval a s Lucií (v podání Ivany Jirešové, se kterou v té době měl údajně i románek) založil rodinu. Po letech však seriálové manželství skončilo, bohémský duch Hrušky se opět ozval. Jejich cesty se rozdělily a Jiří Langmajer se tak s Ordinací rozloučil.A CO O JEHO PŘEDSTAVITELI JIŘÍM LANGMAJEROVI MOŽNÁ NETUŠÍTE?

1. V Ordinaci v růžové zahradě působil dva roky jako MUDr. Tomáš Hruška v téměř 150 epizodách. Dalších 84 dílů odehrál v pokračování Ordinace v růžové zahradě 2. Dohromady strávil v seriálu 3 roky, od roku 2006 do 2009.

Zdroj: Archiv TV Nova


2. Po Ordinaci pokračoval ve své úspěšné herecké kariéře. Zahrál si v seriálu Soukromé pasti nebo například ve filmech Hranaři, Líbáš jako ďábel a Vy nám taky šéfe.

3. Jiří Langmajer byl vždy vlk samotář, přesto do svého života pustil mnoho slavných i neslavných žen. Nejvíc učitelku matematiky z gymnázia Kamilu Langmajerovou, se kterou má dvě děti, dcery Terezu a Julii. Rozešli se před šesti lety.

Dcera Julie
Zdroj: Profimedia


4. Je o něm známo, že žije bohémský život a ani manželství není překážkou. Před nedávnem se s ním však, zdá se nadobro, rozloučil. Velký podíl na tom má jeho současná partnerka Adéla Gondíková, kterou taktéž znáte z Ordinace jako Veroniku Jirkovou.

5. Společně si splnili jeho velký sen: Barák se zahradou na vesnici. Momentálně však bydlí v Brně, kvůli práci na novém seriálu.

Zdroj: profimedia.cz


6. Nesnáší tanec, moc rád by na parket naopak do tance zblázněnou přítelkyni Adélu Gondíkovou vyvedl, jenomže dle jeho slov to pokaždé skončí takto: ona tančí a on jen křepčí.

7. Ve volném čase se věnuje adrenalinovým sportům. Jeho velkou vášní jsou seskoky padákem či bunjee jumping. I když má za sebou úraz páteře, který si přivodil pádem z raftu při natáčení riskantních scén filmu Filipa Renče Na vlastní nebezpečí, láska k vodě ho neopustila.

8. Jeho nejlepší kamarád a životní vzor je jeho tatínek Jiří.

9. Jeho rodina měla umělecké ambice, oba jeho rodiče jsou muzikanti. O jeho výborném hereckém projevu není pochyb, avšak málokdo ví, že v době studií hrál také na housle, kytaru a violu, dokonce se věnoval i stepu. Nakonec však zakotvil u herecké profese.

10. Má o 14 let mladšího bratra Lukáše, který na svého staršího sourozence nejprve žárlil a napodoboval ho. Hvězda Okresního přeboru i seriálu Na Vodě, je Jirkovi podobná jako vejce vejci. Jen s rozdílem, že není takový záletník.


Zdroj: Profimedia


11. V divadle hraje i se svou partnerkou Adélou Gondíkovou. Například v: Ani za milion Divadle v Rytířské či Manželský poker a Jo, není to jednoduchéDivadle Palace. Nejčastěji slavil narozeniny v divadlech, tento rok by neměl být v ničem odlišný.

 

12. Jeho první úspěšný film: Proč? Film vychází ze skutečné události, cesty fanoušků fotbalového mužstva Sparty vlakem z Prahy do Banské Bystrice, během které zdemolovali několik vagónů a terorizovali cestující a vlakový personál. Druhý film byl o rok později Copak je to za Vojáka? Přitom na vojnu musel nastoupit až dva roky po poslední klapce.

 13. Zahrál si v 56 filmech31 seriálech, patří k nejžádanějším českým hercům.

 

14. Kromě herectví se věnuje i dabingu a zpěvu. Jeho zpěv je ke slyšení ve filmu Signál. Jinak nadaboval přes 80 postav (Dobrý Will Hunting, Smrtonosná past, pohádka Lví král aj.) 
 

K 51. narozeninám přejeme Jiřímu mnoho úspěchů jak v kariérním, tak hlavně v tom soukromém životě!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 10 z Ordinace: Kdo vám chybí a chcete ho zpět?


GALERIE: Marka Barnu z Ordinace DNES nepoznáte! A kde je mu konec?

10 zajímavostí, které určitě nevíte o Martině Randové

12 věcí, které nevíte o Haně Kusnjerové: Nejen, že je kočka!


DĚTI HERCŮ Z ORDINACE: Kdo komu jakoby z oka vypadl? Podívejte se!

 

Nova.cz

To nejlepší ze streamu: Erika prozradila, kdo se bude muset postarat o malého Tobiáše!