ZPOVĚĎ: Dvojnásobný otec Martin Stránský promluvil o rodině!

Aktualizováno 28.09.2017


Herce a dabéra Martina Stránského mohou diváci vídat na obrazovkách Novy v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 jako nezapomenutelného Otu Kováře. Reportérka TV Nova za sympaťákem a pohodářem vyrazila domů, do Plzně, aby zjistila jak "válčí" se svými nezbednými dětmi a nejraději tráví volný čas.

Přehrát poslední díl

 

Martin Stránský hrál v divadle už jako dítě, ale tehdy ještě po herecké kariéře netoužil. Studoval gymnázium v Telči a věnoval se sportu - závodně hrál volejbal - a uvažoval o fakultě tělesné výchovy a sportu. Ovšem po odehrání ochotnického představení se souborem, kde vystupoval také jeho otec, se rozhodl pro DAMU.

Martin s kolegy z Ordinace Andreou Růžičkovou a Liborem Stachem

Zdroj: Instagram

Od roku 1993 je ve stálém angažmá v plzeňském Divadle J. K. Tyla, kde ztvárnil na desítky komediálních, psychologických, vážných či historických rolí. Dokonce ukázal i svůj hudební talent v představení Šakalí léta. Mimo jiné se věnuje i televizní tvorbě a dabingu. Svůj hlas propůjčil například Dr. Housovi. Do povědomí nováckých diváků se zapsal právě jako doktor Kovář z Ordinace v růžové zahradě 2. A jak diváci vědí, příběh Oty Kováře byl rozvinut v samostatném seriálu Doktoři z Počátků, nyní je oblíbený doktor zpět v Kamenické nemocnici.

ZKAŽENÁ KLAPKA z Ordinace: Zfetovaného Máru málem vyklopili!
ZKAŽENÁ KLAPKA z Ordinace: Zfetovaného Máru málem vyklopili!


Martin Stránský bydlí v Plzni a nedá na ni dopustit, byť za prací do Prahy dojíždí téměř denně. "Mně je tady strašně dobře, cítím se být plzeňákem, ale Jihlava navždy zůstane mým rodným městem." Nejraději tráví čas v Šafaříkových sadech, je tam krásně a má to za barákem, potkat ho můžete i na zimákách. '

Zdroj: Nova.cz

S manželkou Martinou má dva syny. Tříletého Filipa a takřka dvouletého Kryštofa. "Jak jsou jenom rok a půl od sebe tak jsou jak dvojčata, takže to, co vymyslí starší, se ten mladší snaží napodobit, což mu jde mozkově, ale motoricky ještě moc ne. A Filda vypadá, že je hodně pohybově nadaný. Tomu jakékoliv sporty nedělají problémy," vypráví o svých ratolestech s úměvem na rtech herec a nepopírá, že jim děti dávají doma občas hodně zabrat. Plzeňské divadlo je mu poté vlastně relaxem. Společně s Janem Holíkem, kterého diváci znají jako komisaře Hermana z Ulice, momentálně exceluje v představení Don Juan, tak vyrazte :-).

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

WORKOHOLISMUS A VĚZENÍ? Dr. House a Ota Kovář toho mají společného více! Co?
WORKOHOLISMUS A VĚZENÍ? Dr. House a Ota Kovář toho mají společného více! Co?

Ztratil obě! Co teď bude s Otou Kovářem a čeho lituje nejvíc?
Ztratil obě! Co teď bude s Otou Kovářem a čeho lituje nejvíc?


 

Maci/nova.cz