DOJEMNÁ ROLE: Skalní fanoušek si zahrál v Ordinaci! A je autorem i jednoho zajímavého díla

Aktualizováno 18.10.2017


Že se sny někdy splní, tak toho je důkazem osmnáctiletý Filip Gromi. Skalní fanoušek Ordinace v růžové zahradě 2 si střihl roli ve svém oblíbeném seriálu, který sleduje od sedmi let! Sice si na splnění snu chvíli počkal, o to víc si natáčení užil. A také se stal autorem jednoho z obrazů v kamenické nemocnici!

Přehrát poslední díl

 

Do nemocnice přijíždí pacient Jarda Říha s dětskou mozkovou obrnou, který si při pádu z vozíku zlomil nohu. Ujímá se ho doktorka Zdena Suchá. Jeho maminka, v podání herečky Zity Morávkové (stejné příjmení s Danou Morávkovou je jen shodou jmen :-), v nemocnici vyvěšuje letáčky s informací o sbírce na Jardův nový vozík. A to velmi zaujme Andreje Martynčáka, který v tom vidí příležitost, jak si Zdenu získat zpět. Takhle začíná příběh Jardy a zároveň Filipa v Ordinaci, kterému nikdo neřekne jinak než Gromi, studenta střední školy pedagogické, hotelnictví a služeb, pohodového kluka a velkého fanouška seriálu.Postavu Jardy a jeho představitele Filipa spojuje handicap. Oba jsou upoutáni na invalidní vozík. Jarda kvůli dětské obrně, Filip kvůli tomu, že mu od dětství tlačí krční obratel na míchu. "Myslím, že se dá žít fajn život i na vozíku, jen musí být chuť do života," pronáší Filip, kterého neuvidíte jinak nežli s dobrou náladou a plného elánu. Nejenže si díky účinkování v seriálu plní sen, doufá také v to, že prostřednictvím své role upozorní na to, jak je důležité pomáhat. "Já už svůj vozík mám, takže vím, jak těžký je na to sehnat peníze," říká Filip o dalším důvodu, proč mu účinkování v seriálu děla radost.Filipovým velkým koníčkem je i malování, řadu let navštěvuje uměleckou školu, a jeden z jeho výtvorů zaujímá místo na dětském oddělení v kamenické nemocnici! Obraz je vskutku tematicky trefný k seriálu z lékařského prostředí a také povedený. Nejen na něj, i na rozhovor s představitelem Jardy, se podívejte v reportáži!

Na Filipa se můžete podívat v úterním 755. díle zde a sledovat pokračování jeho příběhu coby Jardy Říhy, můžete také v 756. díle zde.

 
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁKULISÍ DĚSIVÉ NEHODY: Cestou na plac došlo ke skutečné srážce!
ZÁKULISÍ DĚSIVÉ NEHODY: Cestou na plac došlo ke skutečné srážce!

Zákulisí náročné scény: Šoposká se odbourala svou neschopností
Zákulisí náročné scény: Šoposká se odbourala svou neschopností

NEJLEPŠÍ TÁTA Z ORDINACE: Kdo to je? Podpořte ho!
NEJLEPŠÍ TÁTA Z ORDINACE: Kdo to je? Podpořte ho!