VIDEO: Jaké jsou ve skutečnosti kulisy Ordinace?

Aktualizováno 13.11.2017


Vidět na vlastní oči dekorace známé a oblíbené seriálové nemocnice je pro diváka Ordinace v růžové zahradě 2 vždy velkým překvapením i radostí. Má totiž jedno tajemství, které mnozí z vás už sami odhalili – je mnohem menší než v TV a z její chodby se dostanete třeba do bytu Mázla! Podívejte se na vaše reakce, když zjistíte, jak to ve skutečnosti vlastně je!

Přehrát poslední díl

 

Seriál Ordinace v růžové zahradě se vysílá již 12 let. Není divu, že si za dobu své existence našel tisíce diváků různého věku. Proto měl také nejeden návštěvník Dne s Novou zájem o prozkoumání lokací, ve kterých seriál vzniká. Údiv, překvapení a radost, to jsou slova vystihující nejčastější emoce při prohlídce ateliérů Ordinace v pražské Hostivaři.

Prostředí nemocnice, Růžovky a většiny bytů, také jeden bar a pizzerie, kde hrdinové pracují, žijí a relaxují, je postaveno v ohromném ateliéru. Jsou tedy do těch nejmenších detailů uměle vyrobeny a vybaveny. Také jsou funkční, co se elektriky a tekoucí vody týče. Kulisy jsou stavěny hned vedle sebe z hlediska místa a funkčnosti. Např. při vstupu do levého bloku se vám hned naproti dveřím vyrýsuje jipka, nalevo chodba nemocnice, napravo operační sál, z něho hned přejdete do kanceláře ředitele, odkud se přes dveře dostanete Mázlům přímo do ložnice! Odsud vede cesta do jejich obýváku a kuchyně, načež přes otvor ve zdi, který v TV nikdy neuvidíte, se dostanete opět do auly nemocnice a budete-li jí procházet, abyste se obloukem dostali opět ke dveřím, narazíte na prosklenou aulu, výtah, recepci, sesternu, vyšetřovny, lékárnu i pokoj lékařů!

Zdroj: Archiv TV Nova


Pravý blok pak ukrývá další kulisy: zázemí záchranky, byt Karla Rytíře, bar U Čerta, byt Květy, šér, byt Suchých, Růžovku i celou vilu Valšíků! A pár dalších známých koutů. Úsporné, že? :-) Není tedy divu, že býváte při prohlídce ateliérů nejvíce zaskočeni právě velikostí kulis, v televizi vám připadají mnohem větší, než ve skutečnosti jsou. „Překvapilo mě, jak jiné to tu v reálu je,“ pronesl při návštěvě s údivem jeden ze zúčastněných.

Zdroj: Archiv TV Nova


Seriál Ordinace se samozřejmě natáčí také v tzv. exteriérech, kdy se vyjíždí do lokací mimo ateliéry, tedy už skutečných míst, což je např. vila Švarců a další. Prostě, nenechte si ujít další příležitost, kdy k nám můžete zavítat a uvidíte sami.

Nebo se podívejte do zákulisí s představitelkou Aleny:
Exkluzivně DO ZÁKULISÍ Ordinace: A s průvodkyní Michaelou Badinkovou!
Exkluzivně DO ZÁKULISÍ Ordinace: A s průvodkyní Michaelou Badinkovou!


„Já byla překvapená už při příchodu. Vždycky jsem si myslela, že hlavní vchod do nemocnice se točí v opravdové nemocnici,“ usmívala se divačka během prohlídky. „Je skvělý, že to divák v televizi nepozná,“ dodala nakonec. Vchod do Kamenické nemocnice stojí venku hned před ateliéry, nevede tedy do skutečné nemocnice, je prostě skvěle vyroben! A vše díky kameramanům, režisérům, celého štábu i výkonům herců – působí realisticky. Ovšem, bez vaší podpory bychom tady nebyli, milí fanoušci. Děkujeme.

Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

FOTO ZE ZÁKULISÍ ORDINACE: Tohle v TV jen tak neuvidíte!
FOTO ZE ZÁKULISÍ ORDINACE: Tohle v TV jen tak neuvidíte!

GALERIE: Podívejte se do ateliérů Ordinace! Den s Novou je tu pro vás, co se uvnitř děje?
GALERIE: Podívejte se do ateliérů Ordinace! Den s Novou je tu pro vás, co se uvnitř děje?