Zákulisí líbací scény Marka s Bibi PŘED a PO: I herci se stydí! Někdy...

Aktualizováno 07.12.2017


Mít v popisu práce líbání s kolegou, v herecké branži normálka, v ostatních profesích nenormální. A to je ten důvod, proč jsou seriálové líbací scény, samozřejmě i ty postelové, se zájmem tolik probírané. Tak pojďme zjistit, jak je herci vlastně prožívají a co se u "toho" děje!

Přehrát poslední díl

Co hercům lítá hlavou těsně před, vůbec celý den a co se děje po aktu? Odpovědi jsou většinou: scénář, jak vše stihnout a nic. Ano, líbací scény jsou prostě a jednoduše součástí jejich profese a povětšinou je nijak extrémně neprožívají. Jen se víc soustředí, aby neuvedli do rozpaků sebe a protějšek. Pak už je to o individuálním přístupu každého jedince k onomu momentu i o jeho povaze. Někdo má tzv. „líbací taštičku“ pro čistý a svěží dech. Jiný si vezme žvýkačku, natře rty balzámem a víc neřeší. A jsou i tací, kteří před líbacím aktem vyfouknou kouř z cigarety, típnou ji a zamíří rovnou na plac. Prostě to mají ve scénáři a prostě to zahrají.

Samozřejmě jsou to pořád lidé s emocemi a nervozita se může dostavit. Většinou je to při první líbací scéně. Patří sem ta vůbec první v životě, ovšem také ta první, kdy jste se s daným kolegou či kolegyní ještě nelíbali. Ze zákulisního videa (natočeno na tablet) lze vypozorovat, že představitel Marka herec Štěpán Benoni byl mnohem víc nervózní než představitelka Bibi Marika Šoposká. Je to prostě džentlmen.Každá scéna (obraz) se zprvu i několikrát za sebou nazkouší. Zatímco herci odříkávají text a rozehrávají, co je potřeba, štáb si kontroluje rozestavění a pohledy kamer, světla, zvuk atd. Aby se herci necicmali víc, než musí, zkoušky povětšinou proběhnou bez líbání, které nahrazuje objetí. Důležité jsou i pro samotné herce, aby věděli, kdy přichází jejich pasáže, co mají říkat a kde je líbací moment. Vyvarují se tak trapasům i boulím. V momentě, kdy je vše připraveno a odzkoušeno, se začíná natáčet naostro, a tady už se líbá o sto šest.Scéna se také může opakovat několikrát, což znamená, že se několikrát po sobě opakuje i líbání, záleží na schopnostech herců a celkové spokojenosti režiséra s danou scénou. S početným štábem za zády a kamerou kousek od obličeje můžete na romantiku rovnou zapomenout. No a po tom? Někdo hodí vtip, jiný se ujistí, že je vše ok, a další jde beze slov po svých následujících povinnostech. Líbání, nelíbání, jede se dál.

A teď už se podívejte na zákulisní video a uvidíte sami, co se dělo, když se líbala Marika Šoposká se Štěpánem Benonim.

 

VIDEO: Jak se tváří herci, když jim pustíte jejich milostné scény? Reakce Stránského, Rychlého a Morávkové!
VIDEO: Jak se tváří herci, když jim pustíte jejich milostné scény? Reakce Stránského, Rychlého a Morávkové!

ZÁKULISÍ LÍBÁNÍ: O co prosila Heluš režiséra? A z koho si štáb udělal legraci? Tohle vás pobaví!
ZÁKULISÍ LÍBÁNÍ: O co prosila Heluš režiséra? A z koho si štáb udělal legraci? Tohle vás pobaví!

Zákulisí náročné scény: Šoposká se odbourala svou neschopností
Zákulisí náročné scény: Šoposká se odbourala svou neschopností

VIDEO: První polibek Bibi s Markem!
VIDEO: První polibek Bibi s Markem!