JEN TAK NEUVIDÍTE: Takto vzniklo Markovo zranění po útoku. Práce maskérů KROK PO KROKU

Aktualizováno 14.12.2017

Ordinace: Zákulisí natáčení zbití Marka
Zdroj: Archiv TV Nova

Několik tržných ran v obličeji Marka po napadení bandou pomstychtivých Rusů, pro maskérky Ordinace v růžové zahradě 2 hračka. Stačila tekutá a tuhá umělá krev, kapátko a štěteček. Máte možnost, se detailně podívat. Natáčení zmlácení už si vyžádalo víc času.

Přehrát poslední díl

 

Pomstychtivá banda Rusů čeká na Marka a netrvá dlouho, kdy se záchranář ocitá na zemi a schytává prudké kopance do hlavy i břicha. To je scéna, kterou jste viděli v dnešním díle Ordinace, vidět ji znovu můžete zde.

A byť se nikterak neřadí mezi ty velké a akční, tak při natáčení kaskadéři nechyběli a maskérky měly s umělou krví napilno. Nic se nepodceňuje, rány se promýšlejí, konzultují, zkoušejí, kamery několikrát mění pozice a ruce maskérů tvoří krvácející zranění do nejmenších detailů. Rvačka musí být v očích diváků co nejvěrohodnější, a taky z ní musí něco vidět. Pár minut v ději, tak ve skutečnosti zabralo několik hodin.

Stejně jako Braňo Holiček, tak každý režisér konzultuje jakoukoliv rvačku s profíkem. A to je u nás koordinátor a kaskadér Petr Drozda.

Zdroj: Archiv TV Nova

Každá rána a kopanec, co vyletí, musí odrážet skutečnost a zároveň častokrát nesmí proběhnout v plné síle. Před setkáním s hercovým tělem se musí zbrzdit či zjemnit tak, aby to bylo co nejméně poznat a ještě méně bolelo. Co dělat, musí vědět nejen ten, kdo ránu dává, ale také ten, kdo ji dostává. Takže je poučen o tom, jak by v reálu jeho tělo reagovalo (např. jak by padal, lapal po dechu, krvácel, atd.). Aby se při natáčení útoku představitel Marka herec Štěpán Benoni nezranil (musel nám ještě ten den natočit další obrazy :-)), tak dostal speciální chrániče na klouby. Myslí se vskutku na všechno.

Zdroj: Archiv TV Nova

Pak už se údery a kopy trénovaly a natáčely. A v posledních chvilkách přišla na řadu práce maskérek, které díky umělé krvi vykouzlily na hercově tváři reálně vypadající zranění. Co říkáte?


Tak zase příště.
 

Zákulisí líbací scény Marka s Bibi PŘED a PO: I herci se stydí! Někdy...
Zákulisí líbací scény Marka s Bibi PŘED a PO: I herci se stydí! Někdy...

Martynčák ublížil Zdeně! Podívejte se na FOTKY zranění v GALERII
Martynčák ublížil Zdeně! Podívejte se na FOTKY zranění v GALERII

ZÁKULISÍ NEHODY v Ordinaci: Takhle profíci otočí auto na střechu!
ZÁKULISÍ NEHODY v Ordinaci: Takhle profíci otočí auto na střechu!


 

Nova.cz

To nejlepší ze streamu: Erika prozradila, kdo se bude muset postarat o malého Tobiáše!