Životní střet Čestmíra Mázla a Petry Kvitové už ve čtvrtek! Do Ordinace přichází s posláním

Aktualizováno 12.04.2018

Tenistka Petra Kvitová hraje v Ordinaci sama sebe - 11
Zdroj: Archiv TV Nova

Je to rok od chvíle, kdy herci z Ordinace přáli prostřednictvím Televizních novin tenistce Petře Kvitové k narozeninám, které slaví 8. března. Součástí přání byla výzva Petra Rychlého, ve které jí za vyhraný zápas slíbil v jejím oblíbeném seriálu roli. Kvitová vyhrála, výzvu přijala, roli natočila a rok a týden od výzvy ji tak diváci konečně uvidí na televizní obrazovce. O co se v životě Mázla zaslouží?

Přehrát poslední díl

 

„Jakmile vyhrajete první zápas, tak já vám jako Čestmír Mázl zařídím roli v Ordinaci v růžové zahradě.“ Dobře věděl, že naše tenisová hvězda patří k fanouškům seriálu a tahle nabídka by ji v době, kdy rehabilitovala po komplikované operaci ruky, mohla potěšit. Kvitová výzvu přijala a o pouhé dva měsíce později, po prvním vyhraném zápase, oblíbenému herci odpověděla: “Vyhrála jsem zápas, do Ordinace se těším.”

Na okamžik, kdy se o Rychlého výzvě dozvěděla, Petra Kvitová vzpomíná dodnes. „Tu chvíli si pamatuju úplně přesně. Byla jsem zrovna na Kanárských ostrovech, kdy jsem na Facebooku našla tenhle vzkaz. Zobrazil se mi na zdi, poslouchala jsem ho a byla jsem hodně překvapená a moc mě to potěšilo. Spousta herců z Ordinace mi ve videu přáli k narozeninám a Petr Rychlý mi dal tu výzvu. Bylo to příjemné překvapení,“ vzpomíná Petra.

Jakmile Petru Rychlému přišla od tenisové špičky odpověď s přijetím výzvy, tvůrci seriálu začali tvořit Petřin seriálový příběh. „Není to jednoduché, neboť musíme vážit mnoho aspektů včetně časové vytíženosti Petry. Jisté je, že se objeví v lince Čestmíra Mázla,” sdělila vloni na jaře producentka seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, Simona Matásková.Ale povedlo se a Petra Kvitová pár dní před Vánoci začala točit. První natáčení se odehrálo v místech Petře vlastních, tedy na tenisových kurtech, další už strávila v ateliéru. „Hraju sebe a přijde mi to přirozené. Beru to jako zkušenost, kterou zažívám poprvé v životě. První den na kurtech byl pro mě příjemnější, v ateliéru to bylo trošku složitější, ale na druhou stranu jsem si něco vyzkoušela a doufám, že to nebyl úplně propadák,“ smála se po natáčení Petra Kvitová.

„Kupodivu jsem ani nebyla nervózní. Před zápasem bývám nervózní hodně, tady jsem se spíš bála, abych to nekazila lidem okolo než sobě,“ vzpomíná na natáčení Ordinace tenistka, která před prvním natáčecím dnem neměla příliš času na odpočinek. „Včera jsme dohráli extraligu, ještě jsem se učila texty, takže jsem nešla spát úplně brzo. Ale bylo to moc příjemné. Jsem ráda, že jsem hrála s Petrem Rychlým, se kterým se znám, poradil mi, když bylo potřeba. Třeba abych tolik nespěchala. Chtěla jsem to všechno říct rychle, abych na něco nezapomněla a měla to za sebou,“ usmívá se při vzpomínce Kvitová. Rychlý jí pak vysekl oprávněnou pochvalu. „Před kamerou byla naprosto přirozená. Až jsem si z toho dělal humor, říkal jsem: Kolegyně, obávejte se, tady máte novou konkurenci.“

Zdroj: Archiv TV Nova

V Ordinaci si Kvitová zahraje samu sebe a zásadně ovlivní budoucnost Čestmíra Mázla. Nejprve si ho ale proklepne na tenisovém kurtu. Z toho byl Mázlův představitel, Petr Rychlý, lehce nervózní. „Tak samozřejmě, takovou příležitost jsem ještě nikdy neměl a myslím, že už nikdy mít nebudu. Závodní hráči neradi hrají s rekreačními. Může jim to kazit rytmus úderů a nemají na to čas,“ uznává herec, který na oplátku dostal od Kvitové také jednu cennou radu. „Potěšilo mě, když říkala, že tenis hraju dobře, ale že do toho moc buším. Poradila mi,ať hraju pomaleji a budu přesnější. To je rada, nad kterou budu přemýšlet,“ prozradil Rychlý.

Další radu od Kvitové dostane Rychlý už jako Čestmír Mázl, ve čtvrtek 15. března, a poté se hodně změní...
K čemu přesně dojde, na to si diváci už musí počkat do 800. dílu.


ORDINACE TENTO TÝDEN: Bibi si vybírá muže snů, Rytíř objevuje falešné testy a Mázl potkává Kvitovou
ORDINACE TENTO TÝDEN: Bibi si vybírá muže snů, Rytíř objevuje falešné testy a Mázl potkává Kvitovou


Jakub Mázl mezi pravdou a lží: Pomůže svou výpovědí Martinovi?