CIT VS. ROZUM: Jak byste se při volbě partnera rozhodli vy?

Aktualizováno 10.05.2018

Ordinace: Rozum vs. cit
Zdroj: Nova.cz

Vášnivá láska na úkor nestálosti, nebo jistota na úkor nehlubokých citů? Bibi z Ordinace v růžové zahradě 2 si vybrala osudového muže rozumem. Stejně jako Marek, který upozadil city a vybral si Innu. Jak byste se rozhodnuli vy?

Přehrát poslední díl

 

Souznění citu i rozumu je dokonalé partnerské štěstí, na tom se zřejmě shodne většina z nás. Pokud jsou mezi partnery hluboké city, je to kouzelný harmonický vztah, s tím bezpochyby také budete souhlasit. A přikývnete si i u této věty, že je samozřejmě potřeba o každý vztah pečovat! Ať už správnou komunikací, vzájemnou oporou, tolerancí a dalšími faktory, které si sami partneři stanovují, vyžadují, hledají. O tom všem už partnerský vztah je. K čemu tím vším směřujeme je vztah, ve kterém je jeden z partnerů jen z rozumu. Příklad máme na půvabné a schopné doktorce Bibi z Ordinace, která si brzy vezme milého Vojtu. On je prototyp muže, se kterým bude žena šťastná – milující, pozorný, pečující. Je si vědoma, že Vojta se bude snažit dělat vše pro to, aby byla spokojená. A právě proto s ním je a právě za to ho může začít skutečně milovat. Tím si však do vztahu oba vnášejí rizika hned ze začátku: pocit nenaplnění, výčitky, žárlivost... Vědomi si toho jsou, volba je na nich. A jak to bude, ukáže až život sám.

Marek je na tom obdobně jako Bibi, ve vztahu je víc z rozumu. Ke své manželce Inně cítí zodpovědnost, i na základě vztahu, který měli předtím, než on poznal Bibi a okusil tak hluboké city. Rozum mu říká zůstat s Innou, jenomže srdce ho táhne k Bibi. Rozhodnutí učinil, vybral si Innu, proto je Bibi s Vojtou. Jen musí na vztahu, který upřednostnil začít pořádně pracovat. Naplno ze všech sil, aby si byl jist, že udělal maximum. 

A kdyby to nebylo tam, kde je to teď, mohl tu být milující se pár Bibi a Marek. Nebo ne? Tak se nyní zamyslete vy. Rozum vs. cit, koho byste si vybrali být na jejich místě vy? A bojovali o něho/ji?


 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

MAREK, NEBO VOJTA: Kterého by si měla Bibi definitivně vybrat? Poraďte jí
MAREK, NEBO VOJTA: Kterého by si měla Bibi definitivně vybrat? Poraďte jí

Zákulisí líbací scény Marka s Bibi PŘED a PO: I herci se stydí! Někdy...
Zákulisí líbací scény Marka s Bibi PŘED a PO: I herci se stydí! Někdy...


Bobo se vrací ze služební cesty a zuří! Z čeho obviní Ludvu?