Nováček Sekora to v Kamenici rozsekne. Je tak lidský, až to bolí. Zabolí však hlavně jeho minulost

Aktualizováno 20.12.2018

Ordinace: Jan Hájek jako MUDr. Jan Sekora
Zdroj: Archiv TV Nova

Jeho tajemství změní životy. Do Kamenice se doslova přiřítí a hnaný zatím neprozrazeno čím, rozvíří stojaté vody v nemocnici. O rozruch v životě se především ale postará doktorce Marice Lukáčové. Jmenuje se Jan Sekora a jeho představitel si vás získá. Tady je hned několik důvodů.

Přehrát poslední díl

 

Honzo, jaká je vaše úloha v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2?
Moje postava je Jan Sekora, který přijíždí z Německa jako nová posila lékařského týmu kamenické chirurgie. Přijíždí ale především proto, aby se zúčastnil konkurzu na nového primáře. Je to motorkář, má silnou mašinu, hausbót a používá nestandardní postupy. A tak je poměrně výrazný.

 

A jaký bude jeho osud v seriálu?
Ta postava je napsaná tak, aby rozčeřila hladinu. Ovlivní profesní život mnoha postavám. Předně bude stát v cestě docentu Márovi, který si brousí zuby na primariát. A zásadní bude také jeho setkání s Marikou, která se zhruba ve stejném čase vrací do Kamenice ze stáže v Plzni. Vztah mezi nimi bude komplikovaný, poznamenaný něčím důležitým z minulosti.

 

Vstup do Ordinace byl ale osudový především pro vás. Co se stalo?
Když jsem přijel do Ordinace na můj první nebo druhý natáčecí den, měl jsem hodně oteklé koleno. Den předtím jsem měl představení, kde hodně padám, poranil jsem si koleno a ta noha mi přes noc natekla tak, že jsem na druhý den nemohl takřka chodit ani stát. Protože jsme ale točili na operačním sále, byl tady přítomný odborný poradce, MUDr. Otakar Dosoudil, který se na to podíval a okamžitě mě poslal do Motola.

 

 

Motorkář a laborantka: Nové posily Ordinačního týmu. Jací jsou a komu zasáhnou v nových dílech do života?
Motorkář a laborantka: Nové posily Ordinačního týmu. Jací jsou a komu zasáhnou v nových dílech do života?

 
 

A jak se to vyvíjelo pak?
Pak už to šlo ráz na ráz. Zjistilo se, že se mi v koleni usídlil zlatý stafilokok a začal řádit a vytvářet dynastie. Muselo se to řešit operativně. Měl jsem štěstí, že se zánět podařilo vyčistit a nepoškodila se kost. Kdyby se to chytlo kosti, jsem vyřízený. Kdybych tady Otakara nepotkal a neřešil to hned, měl bych velký problém. Ota mi zachránil nejen nohu, ale i roli. Chtěl bych mu tím poděkovat a také doktorovi Stanislavu Popelkovi ml. a také všem na septickém oddělení ortopedické kliniky v Motole.

 

Kdy jste se mohl vrátit do práce?
Doma jsem byl ještě týden po operaci. Díky skvělé práci lékařů, kteří to udělali perfektně. Mohl jsem brzy začít chodit o berlích, ze schodů, do schodů a po měsíci jsem chodil už úplně v pohodě. Pak to byl ale masakr. Museli jsme dotočit všechny obrazy, které se kvůli mně zrušily. Tím bych chtěl poděkovat produkčním, režisérům a všem, kteří natáčení připravují, protože kvůli mně museli všechno změnit. Kolegové si měnili plány. Všechny to stálo mnoho úsilí, asi to byla jedna z nejcitelnějších změn, které tady museli vymyslet a zvládli to skvěle.

 

 

 
 

A tak to vypadá, že jste v Ordinaci spokojen, navzdory tomu, že jste nikdy v dlouhodobém seriálu nehrál…
To vám rád povím. Přiznávám, že jsem byl zpočátku nervózní z toho, jak to bude vypadat. V dlouhodobém projektu jsem poprvé, ale od prvního dne jsem absolutně nadšený. Všichni jsou tu milí a vstřícní. Ještě jsem se tu nepotkal s tím, že by byl někdo nevrlý.

 

 

V roli doktora Sekory jezdíte na motorce, šoférujete člun. To jste se učil kvůli roli?
Na motorku mám dubléra a ovládání člunu jsem trénoval na dovolené. Byl jsem u Sicílie na Liparských ostrovech, s kamarády na jachtě. Jezdil jsem na tom ale jako na bejkovi. Tady je to klidnější. Vlastně jsme původně na loďce ani plout neměli, ale režisér Braňo Holiček si to vymyslel na místě. Byla to zábava. Všichni jsme si to na Slapech užili.

 

Váš kolega Robert Jašków, též zvyklý hrát záporné role, říká, že dělat padoucha je mnohem lepší. Vy teď máte srovnání. Je to tak?
Sekora je moje první role klaďase. Pořád na něm hledám nějaké mouchy, protože mi přijde, že to snad není lidský. Je to dobrý chirurg, spravedlivý, rovný, čestný, přímý, frajer a ještě romantik. Nevím, co je těžší hrát, neumím na to zatím odpovědět. Teprve to hledám.

 

Z NOVÉ SEZONY ORDINACE: Hanákovi zkříží život Denisa, Čestmírovi nová žena! Strach o život, nevěra, msty i šokující pravda. ODHALENÍ
Z NOVÉ SEZONY ORDINACE: Hanákovi zkříží život Denisa, Čestmírovi nová žena! Strach o život, nevěra, msty i šokující pravda. ODHALENÍ

 

 

V těchto dnech probíhá natáčení podzimních dílů. Venku je čtyřicet stupňů ve stínu a vy jste navlečený ve svetru. Jak to snášíte?
V pohodě. Na jaře jsme točili léto a skákali do studené vody. Dneska jsem měl sice svetr, ale jen na jeden záběr, a to se dalo vydržet. Spíš maskérky mají dost práce, protože jsme strašně zpocení. Když jsem točil Anthropoid, byl jsem v takových vedrech celý den v koženém kabátě, to bylo horší. Bylo asi čtyřicet stupňů ve stínu, ale jakmile udělali umělý sníh, něco v mozku se přepnulo a najednou se člověk tolik nepotil. Zajímavý.

 

 

NOVÝ MUŽ v životě Mariky z Ordinace: V šílených vedrech oblékli svetry a ponořili se do komplikací. FOTO
NOVÝ MUŽ v životě Mariky z Ordinace: V šílených vedrech oblékli svetry a ponořili se do komplikací. FOTO


 

Co děláte, když vám skončí natáčení?
To je různé. Když mám po natáčení ještě představení, už nejsem schopný nic, dám si pivo a jdu spát. Když představení nemám, třeba se připravuju na další den.

 

Prošel jste kvůli roli v Ordinaci nějakou speciální přípravou?
Nevím, jestli tomu říkat speciální příprava, ale koupil jsem si učebnici pro zdravotníky, kde jsou základy latiny, zajímá mě, co jako doktor říkám. Chci vědět, o čem tam mluvím. V Ordinaci mě to baví i proto, že se zas něco nového přiučím. Ale mě tahle oblast přitahovala už dřív. Díky mojí zkušenosti s epilepsií mě zajímal mozek, a tak jsem chodil na přednášky na medicíně.

 

To vypadá, že jste docela šprt... A to vás přitom vyhodili ze školy, že?
Ježiš ne! Já fakt nejsem šprt!


Zdroj: Archiv TV Nova


Ohradil jste se, jako by to byla urážka. Váš učitel na JAMU o vás údajně prohlásil, že máte sice víc talentu než všichni spolužáci dohromady, ale musí vás vyhodit, protože nic nesplníte, chodíte pozdě, žádnou práci neodevzdáte v termínu ani po termínu. Už je to s vámi na prahu čtyřicítky lepší?
Já to beru jako kompliment. Ale tam bylo potřeba dát hlavu na kůl a vyrazit mě. A ta čtyřicítka? Nijak nebilancuju, jenom počítám vlasy. A spíš mám pocit, že už vím, co nechci. Už jsem si osahal všechno a co jsem chtěl, to jsem si zkusil. Párkrát jsem narazil.

 

Evidentně to jde i bez školy. Ale přemýšlel jste o tom, co byste mohl dělat jiného?
Určitě by se toho našlo spousta. Jak pohlaví má chtíč, tak i hlava má chtíč a touhu to poznat, vědět, umět. Ale naštěstí herectví přináší i to, že se během práce i něco naučím.

 

 

NENECHTE SI UJÍT ANI:

FOTO Z NOVÝCH DÍLŮ ORDINACE: Vojta v bezvědomí, Adam ve vězení, Marika u Oty, svatba i boje
FOTO Z NOVÝCH DÍLŮ ORDINACE: Vojta v bezvědomí, Adam ve vězení, Marika u Oty, svatba i boje

MARIKA ZPĚT V ORDINACI: Citové zvraty a zásahy do životů. Růžičková odhaluje, co ji čeká
MARIKA ZPĚT V ORDINACI: Citové zvraty a zásahy do životů. Růžičková odhaluje, co ji čeká

 

 

Nova.cz

To nejlepší ze streamu: Erika prozradila, kdo se bude muset postarat o malého Tobiáše!