Nová žena v životě Rytíře z Ordinace bude výjimečná. Jeho představitel prozrazuje víc

Aktualizováno 14.09.2018


V posledním díle uplynulé sezóny porodila Alena Rytířovi syna Benjamina. Pouhý den poté se jeho představiteli Miroslavu Etzlerovi narodil syn i v reálném životě. Náhoda, nebo osud?

Mirku, vám se seriálový život prolnul s osobním, když se vám v červnu narodil syn v seriálu i ve skutečnosti takřka současně...
Je to kuriózní, že se to tak potkalo, ale takové věci se dějí. Mě by asi vůbec nenapadlo to spojovat. Překvapilo mě, když se mě paní v obchodním domě zeptala, jestli se víc těším na seriálové syna nebo na vlastního. Pro mě jsou to dvě úplně rozdílné roviny. Tady mám strach, abych tomu miminku neublížil, protože není moje. Doma jsem daleko svobodnější. A hlavně jsou to dvě úplně různé emoce. Velmi striktně rozděluju pracovní život od osobního. Mám svou práci rád, snažím se ji dělat dobře, ale svoje emoce si nechávám pro sebe.


Jaké to je být čerstvým tatínkem ve třiapadesáti?
Úplně stejné jako být čerstvým tatínkem v padesáti. Ale oproti otcovství v mladém věku mám daleko zodpovědnější postoj. Je to asi vášnivější být otcem ve třiapadesáti letech. Nechci bez Samuela být ani vteřinu, jsem šťastný, když ho vidím alespoň dýchat a spát. On spí tak hezky, že stojí za to se na něj dívat.

 

Vzhledem k tomu, že máte před sebou nyní v seriálu zásadní úlohu v příběhu Čestmíra Mázla, to předpokládá větší množství natáčecích dní, do toho divadlo, zkoušky...
Ale pořád mi zbývá hodně času pro rodinu. Já zas tak moc nehraju, zkouším nový kus, ale tam alternuju, ani v Ordinaci nemusím být každý den. A když budu mít krátké dny, klidně si Samuela vezmu s sebou na natáčení. Já doufám, že budeme parťáci. On je dobrej. Už druhý den potom, co jsme přišli z porodnice, jsme byli na procházce. Nejsme ti, co by se chtěli izolovat.

Zdroj: TV Nova


Scénář vaší postavě předepisuje seznámení přes internet. Co si o tom myslíte?
Znám pár, který se v relativně zralém věku našel přes seznamku. Jí bylo kolem čtyřiceti, jemu kolem šedesáti a je to nejkrásnější vztah, který jsem v životě viděl. Takže proč ne. Na druhou stranu si myslím, že v tom virtuálním světě číhá mnoho velkých nebezpečí, protože nevíte, kdo je na druhé straně. Seznamka může být fajn, ale pod kontrolou.


Jak se seznamujete vy?

To už nedělám. A seznamku jsem nikdy v životě nepoužil. Nikdy jsem neodpověděl na žádný inzerát ani jsem si nikdy žádný nedával. A v dobách, kdy mě velmi zajímaly ženy, jsem byl vždycky spíš sbalen, než abych balil. Byl jsem líný někoho dobývat, přišlo mi to moc pracný, radši jsem chodil po horách.

 

Zdroj: Archiv TV Nova

 

V tom případě vaše první zkušenost se seznamkou, byť v seriálu, vypadá slibně. Neboť vám do cesty přihraje skutečně krásnou ženu, Pavlínu Němcovou. Vy jste ale ve skutečnosti příbuzní, že?
Jsme příbuzní, ale z druhého kolene. Dlouho jsem to nevěděl. Před pár lety jsem moderoval Miss ČR a Pavlína byla v porotě. Přišla za mnou před natáčením a zeptala se mě, jestli vím o tom, že jsme sestřenice s bratrancem. Pavlínu jsem samozřejmě znal jako úspěšnou topmodelku, ale o tom, že jsme příbuzní, jsem nevěděl.


Jaká je Pavlína Němcová?
Je pro mě důkazem toho, že krása se může snoubit s inteligencí. Pavlína je moc fajn člověk s velkým talentem. A skutečně velmi dobrá herečka. Hrála ve filmech, ve kterých my nikdy hrát nebudeme. Třeba v oscarovém velkofilmu Edit Piaf. Hraje ve francouzštině, angličtině... Je vážně dobrá!


Dobře, ale není to zvláštní pocit vědět, že vám partnerku bude hrát sestřenice?

My se ale nebudeme pářit, k reálnému incestu rozhodně nedojde. A objetí mi nepřijde nijak nepatřičné.

V poslední době jste velmi výrazně zhubl. Co vás k tomu přimělo?
Udělal jsem to z mnoha důvodů, ale ten dominantní důvod byl Samuel. Když jsem se dozvěděl, že budu otcem, řekl jsem si, že by bylo dobré být zdravým otcem. Sám bych to ale nedokázal, a tak jsem požádal o spolupráci výživového poradce, který mi velmi pomohl. Jsem teprve na půli cesty, ještě mi zbývá sundat 14 kilo. Každý ví, že kamera přidává pět, šest kilo, takže vidět určitě budu. To nemám strach.


Pořád jíte jenom mrkev?
Abych se přiznal, mrkev mě už moc nebaví, ale mám zase jiné věci, na kterých ulítávám. Třeba na paprice nebo na rajčatech.


A budete se moct někdy pořádně najíst?
Já doufám, že ano, protože teď začaly klouby trochu odpočívat, a tak jsem začal sportovat. Výdej energie rovná se zvýšení příjmu potravy. Já jím celkem normálně, ale málo.


Na jaké zápletky se můžete v nových dílech těšit? Podívejte se na video. 

 

Ordinace v růžové zahradě 2 se vrací na televizní obrazovky 28. srpna!

 

NÁVRAT ADAMA do Ordinace: I zpoza mříží se postará o rozruch 
NÁVRAT ADAMA do Ordinace: I zpoza mříží se postará o rozruch 

Z NOVÉ SEZONY ORDINACE: Hanákovi zkříží život Denisa, Čestmírovi nová žena! Strach o život, nevěra, msty i šokující pravda. ODHALENÍ
Z NOVÉ SEZONY ORDINACE: Hanákovi zkříží život Denisa, Čestmírovi nová žena! Strach o život, nevěra, msty i šokující pravda. ODHALENÍ

Boj o post primáře v nových dílech Ordinace: Kdo bude Márovi šlapat na paty? Černý kůň má jméno
Boj o post primáře v nových dílech Ordinace: Kdo bude Márovi šlapat na paty? Černý kůň má jméno