Leoš Mára otáčí: Bude z parchanta snad mílius?

Aktualizováno 17.06.2019

Ordinace: Leoš Mára
Zdroj: Archiv TV Nova

Chování Leoše Máry se poslední dobou lehce obrací pro něj k neobvyklé stránce – k lepšímu. Začalo to tím, kdy pustil k operaci Haničky její rodiče. Čím dál víc obhajuje nejlepší zájmy pacientů a nyní vysekal Adama z maléru s předávkováním. Sice pod tíhou svědomí, avšak to znamená, že si uvědomuje své špatné činy. Je to momentální slabost, nebo se z Ordinačního parchanta postupně stává mílius? Jak to bude dál?

Co se zodpovědnosti za čím dál víc nezodpovědné chování Adama bude týkat, se Mára bude lepšit! Ovšem sklízí, co zasel. Uvědomuje si, že na Adamově vzrůstající drogové závislosti nese svůj podíl. Sám mu podal kokain, aby zvládl náročnou operaci. Zároveň si je vědom, s přihlédnutím k vlastní drogové minulosti, že doktor ošetřující a operující pacienty pod vlivem drog – je časovanou bombou.

Jak poslední díly Ordinace v růžové zahradě 2 ukazují, bezcita má city a hluboko v sobě malé semínko dobroty. Trvalo to dlouho, avšak svědomí se v Márovi ozvalo. A tak, aby mu trochu ulehčil, možná aby Adamovi trochu pomohl – zakamufloval jeho předávkování v nejnovějším díle okamžitě a efektivně. Cítil, že je potřeba to udělat, aby dal mladému klukovi šanci a uchránil jeho nestabilní psychiku před nepěknými následky, které by jistě následovaly. Avšak činil tak i pro své blaho, Adam by ho určitě stáhl sebou, a to Mára nechce, když tak dlouho šplhal vzhůru a neštítil se ničeho. Stále se tak ozývá "starý dobrý" Mára, který nedělá nic, z čeho by neměl prospěch. Ale Adamovi nabídl pomoc i poté, co se probral, že s ním projde absťák, aby se drog zbavil, neboť stojí na velmi tenkém ledě. Ten to rázně odmítl.

Zdroj: TV Nova

Márovo špatné svědomí bude nadále přikrmovat Adamovo zhoršující se chování a Mára dostane pocit, že nemocnici od tohoto "nového zla" musí uchránit, co je moc, je prostě moc. Nechce, aby narkoman Adam ohrozil na životě pacienty! Jakými kroky toho bude cílit, neprozradíme. Proto ani nemůžeme jednoznačně říct, zda se známý Ordinační grázl Leoš Mára proměňuje ve správňáka. Lze však konstatovat, že na správné cestě je. Jak dlouho se na ní ale udrží a zda z ní znovu nesejde, to ukážou až nové díly. Stejně jako to, zda se parchant může skutečně napravit, nebo jím navždy zůstane. Diváky každopádně čeká zajímavá podívaná, kolem této dvojice bude dost rušno a o úžasy nouze nebude. Tak se dívejte.


Táňa mezi dvěma muži: Bude o ni Vojta bojovat?