CELÝ 899. DÍL ORDINACE: Odzvonilo, Leoš Mára přichází o post primáře. Proč? A kdo ho nahradí?

Aktualizováno 21.06.2019

Ordinace: Leoš Mára přišel o post primáře
Zdroj: Archiv TV Nova

Nestihli jste díl Ordinace v růžové zahradě 2 s názvem Slepé uličky? Podívejte se na něj nyní. A co se v něm odehrálo?

♦ Pusťte si poslední díl Ordinace v růžové zahradě 2

Mára vidí, že se Adamovi užívání drogy vymyká. Nemůže s tím nic dělat, Adam se mu jen vysmívá. Ambuluje pod vlivem drogy a podcení obtíže Drešerové, místo hydronefrózy diagnostikuje zánět močového měchýře a posílá pacientku domů. Ta se později vrací v mnohem horším stavu. Mára se jí ujme a vyndá na sále kámen z močovodu. Adamovi vmete, že ohrozil pacientku, ten si z toho ale nic nedělá. Mára díky Jarinovi zjistí, že Adam bere kokain říznutý pervitinem a zřejmě už je těžce závislý. Rozhodne se to probrat se Charlotte. Potká tam ale Svobodu, kterého Adam dobře připravil: namluvil mu, že ho Mára šikanuje a roznáší o něm, že fetuje. Svoboda to pokládá za nehoráznou pomluvu a Márovým tvrzením nevěří. Vzápětí se Mára od Charlotte dozvídá, že právě přišel o primariát. Nahradí ho Svoboda.

Heluš s Babetou a Švarcem se snaží najít způsob, jak dostat Hesse ze spárů guru Šímy. Napadne je oslovit právníka Zahrádku. Ten po rešerši konstatuje, že Šíma nedělá nic protizákonného. Mocná trojka ho zpracovává, aby šel do Šímova sídla a Hesse odtamtud odvedl. Zahrádka se nakonec nechá přemluvit. Vydává se za spirituálního hledače a dostává se mezi Šímovy ovečky. Hesse ale nepřesvědčí, že je Šíma šmejd. Zato mu Šíma přede všemi načte podrobnosti o jeho špatném životním obobí, které může znát jen psycholožka. Tou je Jarmila, jíž si rozčílený Zahrádka stěžuje. Jarmila udeří na nic netušící Švarcovy: kde jste vzali důvěrné informace a proč je předáváte Šímovi?

Sekora a Marika řeší případ Tobiáše Berana, kterého přivedla ze školky Hana Kašperská. Přestože se lékaři snaží, nedaří se jim odhalit příčinu Tobiášových obtíží. Sekora s Marikou se při této práci sbližují a Kašperská to cítí. Napadne ji, že ti dva bývali pár, a Sekora to potvrdí. Hana vidí, že má důvod žárlit, i když to racionálně nechce. Díky Marice, která zajde na konzultaci do Růžovky, se na diagnózu přijde. Sekora je jí vděčný. A víc než to, políbí se!

899. díl Ordinace v růžové zahradě 2 s názvem "Nemilý překvápko" jste v TV mohli vidět 21. 5. 2019

 


Bobo se vrací ze služební cesty a zuří! Z čeho obviní Ludvu?