Leoš Mára ztrácí punc parchanta. Zastáváte jeho překvapivý obrat?

Aktualizováno 01.07.2019


Divákům Ordinace v růžové zahradě 2 připravil dosavadní záporák neočekávanou podívanou. Leoš Mára se zachoval jako správný chlap a možná prvně v životě udělal dobrou věc. Nehledě na sebe, odhalil důležitou pravdou o činu mladého doktora Adama Svobody. Jak se vám líbí jeho obrat k lepšímu?

Snad v žádném seriálu nesmí chybět pořádný záporák, který umí vzedmout nervy a vzbudit emoce. Zároveň poučit a být odstrašujícím příkladem. Ani v reálu se nepotkáváme jen s dobráky, ovšem s nimi je život, který umí leckdy hodně překvapit, o dost hezčí. A právě jeden malý div prožili diváci Ordinace v růžové zahradě 2 s doposud jen alibistickým a bezpáteřním Leošem Márou, kdy ukázal, že i parchant má své hranice a umí jednat čestně.

Jak se rýsuje, Leoš Mára není naskrz prohnilým člověkem a evidentně má i dobrou stránku, kterou odkryl v momentě, kdy upřednostnil blaho ostatních před svým vlastním. Za mlčení o Adamově krutém činu mu byl přislíben vytoužený primariát v Hradecké nemocnici, však ve vteřině se ho vzdal, když pohlížel na narušeného mladého doktora, jak pod vlivem drog, schopný strašných činů, dál přijímá a léčí dětské pacienty. Dlouho neváhaje odkryl Mára řediteli nemocnice celý Adamův smutný příběh s důrazným upozorněním, že je nebezpečný lidem ve svém okolí i sobě. A ještě předtím, zatížen svým svědomím, Adamovi pomohl zažehlit jeho předávkování a nabídl mu pomoc

posledním díle Ordinace v růžové zahradě 2 Mára potvrdil, že se vydal na správnou cestu. Teprve se ale uvidí, zda a jak dlouho na ní ještě zůstane. A chtěli byste? Souhlasíte s jeho prozatímním obratem k lepšímu? Nebo se "svého" záporáka nechcete vzdát?