FOTO ze zákulisí: Srandičky i selfíčka, natáčení smrti Adama nebylo jen pochmurné

Aktualizováno 10.07.2019

Ordinace ze zákulisí: Natáčení smrti Adama nebylo jen pochmurné - 19
Zdroj: Archiv TV Nova

Adam Svoboda se v úterním díle zabil skokem ze střechy domu. Natáčení této scény bylo náročné, mrazivé, zároveň zábavné i veselé. Podívejte se ve velké galerii na ty úsměvné momenty.

Psalo se úterý 23. dubna – 6h ráno, kdy štáb Ordinace v růžové zahradě 2 vyrazil do Vršovic natáčet Adamův sebevražedný skok. Zprvu padla klapka pro scénu, ve které Adam přepadne Mariku s nožem v ruce a zastrašen prchá. I když bylo brzo a chladno, herci s prvními hřejivými paprsky slunce začali chytat i první veselou náladu. Mezi sebou vtipkovali a humorně se dobírali, podívejte ve videu na Facebooku Ordinace. Následně se štáb přesunul zhruba 20 metrů nad zem, na střechu domu, kam byl přístup po úzkém žebříku, tahání techniky tak dalo kameramanům, stavbě i rekvizitářům zabrat, vtipné komentáře herců i štábu při šplhání zase potrápily bránice.


Na střeše ten den značně foukalo, a když vysvitlo slunce, chvílemi bylo špatně vidět, proto se apelovalo na bezpečnost a všichni se maximálně soustředili. Přesto vznikly chvíle na legrácky i selfíčka, jak jinak :-). Natáčení tady zabralo několik dlouhých hodin: točilo se na několik kamer, jeřáb, z několika úhlů, s kaskadéry i pro speciální efekty.

Představitel Adama svůj pád zprvu natáčel jen záběrem na kráčející nohy, následně padal do žínek, pak ho vyměnil kaskadér, který si jištěný stoupl na okraj střechy a nakláněl se dolů, pak opět točil seriálový Adam, a to před trikovým plátnem (green screen), kdy hrál, že padá, což se šikovně spojilo a doladilo ve střižně v postprodukci. Následně se část štábu přesunula pod dům a točila pohled nahoru na policisty, shora se zase točil pohled dolů, kde už na zemi ležel polomrtvý seriálový Adam, tady kralovaly maskérky a záchranáři měli plné ruce práce. Stále se chvílemi žertovalo, taky už ale při pohledu na kaluž, byť filmové, krve značně mrazilo.

Výsledek nejen toho natáčení sledujte ve smutném díle zde a také zákulisním videu.


Ordinace tento týden: Táně přijede Patrik. Kam se uklidí Vojta?