Nese Marika vinu na Adamově smrti?

Aktualizováno 12.07.2019


Zabil se kvůli ní, zabila ho? K zoufalému činu, sebevraždě, se Adam Svoboda rozhodl zcela sám, přivedly ho k tomu ale okolnosti, ve kterých hlavní roli sehrála Marika Lukáčová. Proč se mu nikdy nesnažila opravdu pomoct? Proč ho na té střeše nepolíbila a neobjala? Miloval ji, jí byla ale lhostejný, což ho zničilo. Nebo si za vše může Adam jenom sám? Poohlédněte se a vyjádřete váš názor v anketě.

Když se v říjnu v roce 2016 objevil v Kamenici zcela poprvé, byl to nadějný sympatický doktor, kterého si sestřičky velmi rychle oblíbily pro jeho nezištné šarmantní chování a vtip. Adam Svoboda tehdy přijel se svou dlouholetou přítelkyní ajťačkou Nicky a život mu jen vzkvétal.

Zdroj: Archiv TV Nova

Po setkání s Marikou a po osudné nehodě Vladimíra Snítila však nabral rychlý spád a tragicky v úterním díle skončil.

Zdroj: Archiv TV Nova

Adam kvůli Marice po deseti letech harmonického vztahu Nicky opustil, do půvabné doktorky se zamiloval natolik, že se pro ni rozhodl i obětovat – a šel do vězení. Ano, vinu na smrti nevlastního otce Jana Sekory také nesl, ale svým činem Mariku před tímto problémem zcela ochránil.

Zdroj: Archiv TV Nova

Následný jeho příběh diváci Ordinace v růžové zahradě 2 už dobře znají, moc hezkých chvil už nezažil. Nabízí se proto otázka, zda na jeho smrti nese Marika svůj podíl? Nebo za ni dokonce může? Všechna rozhodnutí udělal Adam sám, Marika s ním ale často manipulovala a přislibovala mu za jeho spolupráci svou lásku, kterou nikdy naplno nepocítil.

Zdroj: Archiv TV Nova

A pak už bylo pozdě, brát mu iluze o jeho pohádce, Adam se Marikou posedl a drogy, které mu nabídl Leoš Mára, jeho choré mysli jen přitížily. Pomocná ruka, kterou mu zkoušel nabídnout Mára, však nikdy ne Marika!, už přišla příliš pozdě – a Adam sám nenašel jiné východisko od všech příkoří nežli dobrovolnou smrt. Možná kdyby ho na té střeše políbila, uchránila by ho od nejhoršího. Neudělala to ale, ani se ho nepokusila zastavit...

...už se můžeme jen ptát, jak by jeho život vypadal, kdyby Mariku Lukáčovou nikdy nepotkal...