Nejtěžší sbohem: Adamovi, Andree, Marii, Magdě, Fryntovi, Hakenovi a dalším. Kdo vám stále chybí nejvíc?

Aktualizováno 20.06.2019

Ordinace: Pohřeb Andrey Hanákové - 22
Zdroj: Archiv TV Nova

Dobrovolná smrt, cizím zapříčiněním i kvůli nemoci, ať už je jakákoliv – pokaždé s sebou přináší chvíle truchlivé, neboť s ní přichází loučení navždy, a to zabolí. Definitivní odchody oblíbených postav prožívají diváci Ordinace v růžové zahradě 2 takřka s každoroční pravidelností, jakoby se tvůrci tímto pravidlem snad řídili. Někdy udeří nečekaně, jindy s neblahým očekáváním. Nemůžeme na ně zapomenout a otázkou je: odchod, které postavy zamrzel nejvíc… Tak hlasujte!

MUDr. Adam Svoboda (†2019)

Zdroj: Archiv TV Nova

Svůj život ukončil sebevražedným skokem ze střechy domu. Na okraj římsy ho dovedla chorá mysl, drogy a nenaplněná láska k doktorce Marice Lukáčové. Skok se stal jeho vysvobozením od problémů, se kterými si nedokázal poradit jinak. Jeho tragický čin stále rezonuje ve svědomí Mariky i Leoše Máry. Adama hrál Libor Stach.


Smrt Adama ze zákulisí:
Zdroj: Nova.cz

 
MUDr. Andrea Hanáková (†2018)
Zdroj: Archiv TV Nova

Milovaná žena Petra Hanáka zemřela tragicky při zásahu, zastřelil ji násilnický kriminálník Pavel Prchal. Vrhla se kulce naproti, aby ochránila těhotnou Martinu Kaiserovou. Nechtěla pomalu umírat na genetickou spinocerebelární ataxii, která se začala razantně projevovat. A vybrala si smrt takovou, jakým byl její život – hrdinskou. Zemřela, aby dala život životu novému. O to víc její odchod doprovázely silné a stále doznívající emoce. Andreu ztvárňovala Klára Cibulková.


Smrt Andrey ze zákulisí:
Zdroj: Nova.cz


Romana Babáková (†2017)
Zdroj: Archiv TV Nova

Rázná kamioňačka trpěla idiopatickou plicní fibrózou a moc dobře věděla, že její osud se pomalu naplňuje. Proto si chtěla ještě užít to, co nezažila: lásku muže i manželství. Za peníze si ji vzal Bobo Švarc, a i když prvotní zájem k ní byl čistě majetnický, Romana se jemu i Heluš dostala pod kůži. Netrvalo dlouho a stali se z nich skuteční dobří přátelé. Zemřela v poklidu u ohně v přírodě. A Bobovi s Heluš odkázala svůj majetek pod podmínkou, že spolu budou žít jako skuteční manželé, což splnili. Vlastně jim dopomohla si uvědomit, že se milují. Romanu hrála Valérie Zawadská.


Nej okamžiky Romany:
Zdroj: TV Nova


Lenka Ženíšková (†12/2016)
Zdroj: Archiv TV Nova

Dcera Běliného kamaráda a pediatra Jardy Ženíška, i její kamarádka. Spolu prožívaly ty nejtěžší chvíle při boji s rakovinou. Dávaly si sílu i naději. I přes krutý osud byla Lenka plná energie a radosti ze života, který si uměla vychutnávat a rozhodně ho nechtěla trávit po nemocnicích. Až do posledního vydechnutí se věnovala milované akrobacii. I když už jí síly opouštěly, dokázala svou exhibicí všechny přítomné na konkurzu do prestižního souboru oslnit a také ho vyhrála, splnila si svůj sen. Vyčerpáním poté ale zkolabovala a cestou do nemocnice v sanitce zemřela. Pro Bělu to byl konec nadějím, že ona svůj boj vyhraje, ale právě pro ni i díky ní ho nakonec nevzdala. Zahrála si ji Anna Schmidtmajerová.


Stela Seifertová 
(†5/2016)
Zdroj: Archiv TV Nova

Ke smrti manželky MUDr. Tomáše Zajíce vedla spousta hádek a intrik. Vzal si ji, aby se dostal k moci a ovládl nemocnici. Její rodina ji tehdy měla pevně v rukou, proto jim způsoboval problémy nejedním podrazem. Před smrtí Stelu čekalo drsné zjištění o muži, kterého milovala. Tomášovi taktéž došlo, co způsobil. Bylo už ale pozdě. Následovala ostrá hádka v autě, při které Stela v rozčilení nezvládla řízení a s Tomášem ošklivě havarovali. On přežil, lékařům se dokonce podařilo zachránit i jejího syna, byla totiž v pokročilém stádiu těhotenství. Ona však po operaci vážným zraněním podlehla a své dítě tak nikdy nespatřila. Tomáš Zajíc se pokal a znovu vydal po správné životní cestě. Stelu ztvárňovala Kamila Kikinčuková.


Dojemné loučení s představitelkou Stely:
Zdroj: Nova.cz


Pavel Strnad
 (†2015)
Zdroj: Archiv TV Nova

Když se objevil v Kamenici, Lepařová v něm poznala biologického otce Toníka Suchého, což se následně potvrdilo. Zprvu se Suší báli, nakonec se Strnadem našli společnou řeč, pravdu se dozvěděl i Toník a s tátou si porozuměl. Vztah Strnada a Suchého se po čase bohužel zhoršil, David na něj začal žárlit jak v práci, kde Strnad dělal šéfa dispečinku záchranky, tak doma. Bál se, že mu svede manželku. Zdena však s Pavlem měla jen čistě přátelský vztah. Situace mezi pány se vyhrotila natolik, že vygradovala ostrou hádkou a fackou, kdy Pavel uhodil Davida, načež rozrušen usedl k volantu a havaroval. A zraněním v nemocnici podlehl. Hrál ho herec Filip Čáp.


Smrt Pavla ze zákulisí:
Zdroj: Nova.czMUDr. Marie Pokorná († 2015)
Zdroj: Archiv TV Nova

Pediatrička z Růžovky, která se přes počáteční nenávist velmi skamarádila s Bělou Valšíkovou. A to natolik, že nyní - po její smrti - Běla vychovává její mladší děti Vašíka a Elišku. Starší syn Radek studuje a pracuje v Praze a své sourozence čas od času navštěvuje. Marie podlehla své nemoci, žloutence, a to bohužel ve chvíli, kdy měla jít na transplantaci jater. Odešla s rozloučením a v kruhu rodinném. Ztvárňovala ji herečka Dana Batulková.


Smrt Marie ze zákulisí:
Zdroj: Nova.cz


Lea Vágnerová (†2014)

Vždy, když se sestra Darka Vágnera v Kamenici objevila, tak se zasloužila o nejedno nemilé pozdvižení. Zasáhla do života Zdeny Suché, tehdy Tiché. A po smrti své dcery i Běly Valšíkové. Její touha po dítěti ji přiměla i vraždit, kdy zabila svou tetu, aby se mohla dostat k dceři Lucie Gitučce. Lucie kvůli ní byla i ve vězení. Zavčas, aniž by znovu někomu ublížila, byla zastavena a přinucena se léčit. Nedlouho poté však Darek obržel smutnou zprávu, Lea se zasebevraždila. Hrála ji Michaela Kuklová.


Ze života Ley a loučení:
Zdroj: Nova.cz


MUDr. Magda Mázlová 
(†2013)
Zdroj: Archiv TV Nova

Miláček diváků a milovaná manželka Čestmíra Mázla zemřela na náhlé srdeční selhání v důsledku přechození nemoci. Pro celou rodinu Mázlů to byla opravdu bolestivá rána. Zůstal po ní syn Mikuláš "Miky", kterého Mázl nyní vychovává se svou novou manželkou Alenou. Magdu ztvárňovala půvabná herečka Markéta Častvaj Plánková.


Smrt Magdy ze zákulisí:
Zdroj: TV Nova


MUDr. Dalibor Frynta (†2012)
Zdroj: Archiv TV Nova

Frynta dlouho a statečně bojoval se zákeřnou rakovinou, které nakonec podlehl. Na smrtelné posteli prosil zkrátit utrpení Kateřinu Vránovou, milovanou přítelkyni a Otu Kováře, nejlepšího přítele. Jeho poslední přáni mu se slzami v očích splnili. Nezapomenutelného primáře hrál sympaťák Jan Šťastný.


Poslední chvíle Dalibora:
Zdroj: Nova.cz


MUDr. Robert Šambera (†2010)

Schopný mladý lékař zato žádný svatoušek. Průšvihy byly jeho životem. Dokázal si jít za svým nehledě na nic a na to také doplatil. Zadlužil se kvůli vášni k pokru, zapletl se s Rudovským, čímž několikrát pěkně zavařil celé rodině Valšíků (Eduard byl bývalý přítel jeho matky). Dokonce vykradl pumpu a přepadl Lucii. Zemřel na operačním sále poté, co se s automobilem několikrát otočil přes střechu. Někdo si jeho smrt přál, jiní ji zase pořádně oplakali. V roli Roberta jste viděli charismatického Petra Konáše.


Smrt Roberta ze zákulisí:


Cecílie Valšíková (†2009)

Manželka svérázného Jindřicha Valšíka nečekaně zkolabovala a musela podstoupit náročnou operaci. Ta dopadla dobře, přesto během kritického pooperačního období Cilka zemřela. A diagnóza? Stenóza krkavice. Jindřich z její smrti vinil bratra Eduarda. Měl ji rád. Časem se s bratrem usmířil. Cilku zvárňovala výborná herečka Zdena Herfortová.


Poslední chvíle Cilky:


Honza Haken (†2009)

Právě požádal doktorku Barnovou o ruku, na svatbu už ale nedošlo, jeho záliba ve výškách se mu stala osudnou. Inženýr, stavitel a velká láska doktorky Pavly se při slaňování z výškové budovy uhodil do hrudníku, když se snažil zachytit padajícího kolegu. Zdálo se, že jeho zranění jsou lehká, v nemocnici ještě Pavlu prosil o záchranu kamaráda, pak se ale nečkeané skácel k zemi mrtvý – smrt mu způsobila prasklá aorta či srdce v důsledku silné rány. S tragickým odchodem milované osoby se těžko vyrovnává, přesto čas všechny rány zmírní. Hakena ztvárňoval pohledný Martin Trnavský.


Smrt Honzy ze zákulisí:


MUDr. Aleš Čížek (†2008)
Zdroj: Archiv TV Nova

Pohodový a dobrácký gynekolog Aleš Čížek zemřel náhle na infarkt. Zanechal po sobě smutnící ženu Vendulku Čížkovou. Na jeho pohřbu slza ukápla všem kolegům z Růžovky. Ztvárňoval ho velkolepý Jan Potměšil.


Ze života Aleše a loučení:
Zdroj: TV Nova


MUDr. Gita Petrová (†2007)
Zdroj: Archiv TV Nova

První velká láska Čestmíra Mázla odjela na kongres do Německa a už se z něho nevrátila. Gita se na nádraží nechtěně připletla ke rvačce neonacistů a utrpěla smrtelná zranění. S Čestmírem měli před svatbou a z této tragédie se vzpamatovával hodně dlouho. Prošel si několika nevýznamnými vztahy a pak potkal Magdu..., po ní Alenu... V roli Gity se objevila Daniela Šinkorová.


Mázl se dozví o smrti Gity:
Zdroj: TV Nova 


Táňa mezi dvěma muži: Bude o ni Vojta bojovat?