Zásadní momenty 14. sezony Ordinace: Odjezd Bibi, únos Haničky i přerod Máry! 

Aktualizováno 26.07.2019

Bibi s Markem
Zdroj: Nova.cz

Jarní čtrnáctá sezona Ordinace v růžové zahradě 2 nabrala svého vrcholu – její závěr byl opravdu nabitý dramaty. Ale nejen na konci, po celou dobu nutila diváky sledovat hned několik silných linek a do žil jim tak vlévala obavy, strach, lásku, humor, smutek i radost.

Diváci se v uplynulé sezoně loučili s milovanou Bibi, hledali Haničku, vítali dceru Mázla i Zajíce, veselili se na svatbě, vztekali s Adamem a podivovali s Márou. Byla to sezona plná různých emocí tak, jak seriál rád nabízí. A web Ordinace nyní zajímá, která zásadní událost vás zasáhla – bavila nejvíc? Rozhodněte a dejte nám vědět.

 

ÚNOS HANIČKY SUCHÉ

Zdroj: Archiv TV Nova

Ztratit dítě, nevědět o něm nic, kde je, s kým a zda ještě živé, to je nejhorší můra všech rodičů. A tu proživala rodina Suchých. Zdena s Davidem i Toník si prošli nepředstavitelně náročnými chvílemi, bolestivými, mrazivými. Naštěstí vše dobře dopadlo! Dcerka se jim vrátila a už se těší dobrému zdraví.

VELKOLEPÝ NÁVRAT NADI MÁZLOVÉ DO DĚJE
Zdroj: Archiv TV Nova

Dlouhých deset let diváci o nejstarší a jediné dceři Čestmíra Mázla téměř neslyšeli, přišel však k překvapení všech velký zlom, který seriál Ordinace jen tak nezažil. Do děje se vrátila postava z dávné minulosti, a tak si nejoblíbenější seriálový gynekolog znovu užíval radosti i strasti s dcerou Naďou.

DALŠÍ NÁVRAT: TOMÁŠ ZAJÍC
Zdroj: Nova.cz

V letech 2014 až 2016 zaujímal v Kamenici postavu padoucha, kdy se z naivního kluka rychle stal mistr manipulace a podrazů, aby se měl dobře. Když jeho vrtochy skončily smrtí jeho manželky, pochopil svou špatnost a z Kamenice odjížděl s vidinou, že se napraví. A tak se tomu i stalo, letos se Zajíc vrátil zase jako ten starý dobrý hodný kluk a navíc starostlivý a milující táta. Přijel do Kamenice jen na čas, aby syna Martínka uzdravil. A povedlo se!

PROPUŠTĚNÍ ADAMA A JEHO SMRT
Zdroj: Archiv TV Nova

Příběh o tom, že pád na dno se může stát komukoliv, kdykoliv a bez touhy bojovat život končí. A že pomoc druhým je stejně podstatná jako ta sobě. Vizi skvělého kluka se zářnou budoucností osud přepsal na zakomplexovanou trosku závislu na nenaplněné lásce a drogách, neschopnou si pomoci a bez podané podstatné pomocné ruky, která zamířila ke svému definitivnímu konci. Adamova láska k Marice ho přivedla do hrobu a jeho příběh skončil sebevražedným skokem. Jestli si za své neštěstí může jenom sám, nebo se na něm podílela i Marika, to už je na každém z vás...

SEKORA A MARIKA ZNOVU SPOLU
Zdroj: Archiv TV Nova

Jan Sekora s Marikou Lukáčovou jsou důkazem toho, že láska hory přenáší. I když Marika nese podíl viny na smrti nevlastního milovaného otce Sekory, dokázal jí odpustit, protože bez ní prostě nemůže být. Když zvládli tohle, tak už asi zvládnou vše...

NEVĚRA MARKA, ODJEZD BIBI A TĚHOTNÁ ERIKA
Zdroj: Archiv TV Nova

Nádherný pár utržil osudovu ránu. Marek a Bibi patří do minulosti. Jedno jeho "uklouznutí" v podobě nevěry s Erikou v momentě, kdy se s Bibi snažili o dítě, je oba přivedlo na zcela jiné a odlišné životní cesty. Bibi odjela vzdělávat se a pracovat za hranice a Marek přijal roli nastávajícího táty po boku té, kvůli které se oblíbený pár rozpadl. Třeba osud chtěl, aby to právě takhle všechno od úplněho samého začátku mělo být...

(NE)LÉČITELKA HELUŠ
Zdroj: Nova.cz

Zatoužila po větším uznání i penězích, a tak se vydala na dráhu životní koučky, psycholožky, léčitelky i čarodějky - nebo čím vším to vlastně byla. Dařilo se jí a dobře, jenomže jak rychle vzkvétala, tak stejně rychle klesala. Ukázalo se, že vnucený názor a rada se míjí účinkem a léčit pouze pozitivní myslí bez schopného doktora může evidentně asi jenom Buddha. 

PŘEROD GRÁZLA LEOŠE MÁRY
Zdroj: Nova.cz

Když pobně jako kdysi Tomáš Zajíc uviděl, kam až jeho podlé činy zašly, prozřelo jeho svědomí. Leoš Mára jako jediný podal Adamovi pomocnou ruku, právem cítil vinu – pozdě, avšak přece! Smutný osud kluka, který sledoval "z první řady" v něm probudil tu lepší stránku. Zřejmě už bývalý parchant začal dělat dobré věci a všichni doufají, že mu to vydrží. 

SVATBA U HRZÁNŮ DÍKY NOVÉMU PŘÍTELI
Zdroj: Archiv TV Nova

Když Květa potkala Jošta, hroutil se jí svět a s nerudou za zády to bylo ještě horší. Je to ale hodná ženská, která si zasloužila kousek toho štěstí, a to také přišlo. Květa v protivném zbohatlíkovi našla hodnou duši, které pomohla se zdravím i rodinou. A on jí to opaltil darem - zařídil jí a Vilíkovoi kouzelnou svatbu a dal jí novomanželský dar v podobě blištivých diamantů, které snad smáznou její dluhy.
 

 

 


Jakub Mázl mezi pravdou a lží: Pomůže svou výpovědí Martinovi?