Nová posila Ordinace přiznává: Nejhorší bylo natáčet amputaci!

Aktualizováno 19.08.2019


Drobná na pohled, ale jen na ten první. Uvnitř silná osobnost s pevnými zásadami. Taková bude nová šéfka záchranky kamenické nemocnice MUDr. Zita Drábová. Co dalšího prozradila její představitelka Jana Holcová?

To nevypadá na úplně sympatickou
postavou...

Ne, ale pozor, není ani záporná. Zita je profesionálka, která se řídí pravidly, dbá na jejich dodržování a totéž vyžaduje po
svých podřízených. Má ráda disciplínu. Jediné, co je možné
jí vyčítat, je způsob, jakým to vyžaduje, a z toho logicky vyplývá, že není mezi kolegy oblíbená. Má ale i vlastnosti, které se mi líbí. Například umí s přehledem řešit konflikty a náročné situace, umí pohotově argumentovat.

Zdroj: TV Nova

Jsou tohle vlastnosti, které vy sama nemáte?

Já se předně nerada do konfliktu dostávám, a když už se tak stane, většinou si až posléze uvědomím, jaké argumenty jsem měla použít.

 

Mimochodem, vy jste kvůli Ordinaci změnila vizáž je to tak?

To úplně ne, ale zkracovali a odbarvovali jsme vlasy. Původně měla být ta změna větší, krátký sestřih, ale vzhledem k mým závazkům v divadle to nebylo možné.

 

Zdroj: TV Nova

Jak probíhala vaše odborná příprava na natáčení?Scénář vám totiž předepisuje řadu záchranářských
akcí...
A také jsem z obrazů, kde mám poskytovat první pomoc, nervózní. Při natáčení těchto scén je odborný poradce, který nám ukáže, co a jak máme dělat. Ale je to vždy dost narychlo a pro mě jsou to úkony, které nezvládám automaticky. Kurzem první pomoci jsem prošla někdy na základní škole. Pokaždé, když takové scény točíme, si říkám, jestli bych byla vůbec schopná první pomoc poskytnout. Jednou jsem náhodně byla svědkem situace, kdy pán upadl na schodech a poranil si hlavu. Chtěla jsem zavolat záchranku, ale v tu chvíli jsem si ani
nebyla schopná vzpomenout na číslo.

 

Zanechalo ve vás některé z těchto natáčení
výraznou vzpomínku?

Nedávno jsme točili scénu, kdy jsme v terénu museli amputovat nohu. Tu postavu hrál mladý muž, sportovec, který reálně o nohu přišel. Okolnosti a způsob, jakým se vše událo, bylo pro mě velmi silné a šokující.


S jakou představou jste přijímala roli v Ordinaci?
S žádnou konkrétní. Byla jsem pozvaná na kamerové zkoušky. Na ty jsem se připravila, ale pak už jsem to nechala volně plynout. Já zastávám názor, že vše se děje správně a má nějaký smysl, i když se nám to v tu danou chvíli nemusí líbit. Řekla jsem si, když to vyjde tak to tak má být, a když ne, taky dobře.

Zdroj: TV Nova

A co vám řekli kolegové z Dejvického divadla?
Překvapili mě. Myslela jsem si, že se nevyhnu nějakým vtipný poznámkám, ale naopak mě v mém rozhodnutí podpořili. Někteří z nich také hráli v podobných projektech.


A jak se vám v Ordinaci líbí?
Je příjemné potkat se s kolegy, které jsem dlouho neviděla: Styl práce je jiný, než na jaký jsem zvyklá. Role v dlouhodobém seriálu je pro mě nová zkušenost. Nevíte přesně, jak se vaše postava bude vyvíjet. Ale všichni jsou tu na mě hodní.


Co ráda děláte, když nepracujete?
To záleží na okolnostech... Sportuji, ráda cestuji, miluji Itálii a vše s ní spojené, ráda čtu, ráda jím, ale někdy s radostí nedělám vůbec nic.

 

Takže pokud by se s vámi diváci chtěli potkat osobně, kam mají vyrazit?
Vzhledem k tomu, že mě čeká měsíc prázdnin tak na kola na Vysočinu nebo do Itálie nebo do Chorvatska anebo od září do Dejvického divadla.

 

Ordinaci v růžové zahradě 2 sledujte od 27. srpna každé úterý a čtvrtek ve 20.20 na Nově.