Nová postava v Ordinaci: Co prozradila představitelka Švarcovy matky?

Aktualizováno 13.08.2019


V nové sezóně se můžete v Ordinaci v růžové zahradě 2 těšit na spoustu nových tváří. Mezi ně patří i Lenka Termerová, která ztvární Bobovu maminku Libušku. Co o své roli prozradila?

Lenko, když jste přišla do ateliéru, zdálo se, že vás tady už všichni znají. Přitom jste sem vcházela poprvé. Objasníte nám to?
Natáčím už 50 let, takže s kolegy, i s lidmi ze štábu, jsem se za tu dobu pravděpodobně už někdy potkala. Legrační je, že do Ordinace daleko dřív než já vstoupili oba muži mé rodiny, syn se podílel jako střihač na finální podobě mnoha jejích dílů, a můj muž svého času 6 let jako režisér. A těší mě, že i po těch letech lidi z Ordinace chtějí, abych mu vyřídila pozdravy.

Zdroj: TV Nova

Sám vás tehdy neobsadil, co vám teď řekl na vaše angažmá?
Můj muž mě neobsazuje. Nechce, abych vypadala jako protekční. Navíc jsem v té době natáčela jiný seriál. Na to, že budu hrát v Ordinaci, řekl, že to je vtipný. A někdy se dokonce nechá přesvědčit, aby mi nahazoval texty.

 

Prozradíte, o co v oněch textech jde? Jaká je vaše úloha?
My nesmíme prozrazovat, dokonce ani naznačovat, jak říkají Cimrmani, ale když na tom trváte, Libuška je žena, která měla zajímavý, ale pohnutý život, opustila manžela hrubiána a šla za svojí láskou. Ke kolotočům!

Zdroj: TV Nova

To slibuje zajímavou zápletku…
Je to dojemný příběh, který se bude hezky rozplétat, zpočátku konfliktně, ale čas ukáže… Úvodní scény se odehrávají na pouti a to je pro mě velká nostalgie, mám ráda malé venkovské poutě.


Libuška je světská, má koně. Co budete dělat, až vás scénář posadí na koňský hřbet?
Tak pojedu. Na DAMU jsme kdysi měli celý semestr jízdu na koních, předpokládalo se, že se to bude někdy hodit. Tak teď bych to na starý kolena oprášila. Ale na starém koni.


Zatím to tedy vypadá, že spíš než z koňského hřbetu budete diváky bavit z nemocniční postele…
No právě, trápí mě tu hadičkami, mažou maskérskou krví, všude přístroje… Umím si představit lepší prostředí. Na druhou stranu není k zahození začínat roli ležením v posteli.


Zdroj: TV Nova


Jak se pak po takové práci spolehlivě odreagujete?
Baví mě zahradničení. V mládí mě to nebavilo, až teď. Je to práce, kde sama vidím výsledek, něco zasadím, něco vykvete, případně to sníme. A pak také ráda čtu, říkají mi čtecí kombajn, čtu kdykoliv, kdekoliv, okolo mě můžou střílet a já čtu. To jsem se naučila s dětmi, když jsem si chvilky na čtení kradla.


Vidíte, čekali bychom spíš, že zmíníte jógu, které jste prý propadla…
Jógu cvičím opravdu ráda už mnoho let. Kdysi mi pomohla, když jsem ve svém prvním angažmá v Ostravě měla úraz. Jóga tehdy nebyla moc známá a mně přišlo jako zjevení, že může tak pomoct. Dodnes cvičím skoro denně, doma i s profesionály,
Když na ni nemám čas, hned mi chybí.

 

Ordinaci v růžové zahradě 2 můžete sledovat už od 27. srpna každé úterý a čtvrtek ve 20.20 na Nově.