Markéta Děrgelová o nové sezóně Ordinace: Poprvé budu hrát sympatickou holku!

Aktualizováno 16.08.2019

Ordinace: Markéta Děrgelová jako Táňa Márová
Zdroj: TV Nova

Na roli lékařky Táni Márové se Markéta Děrgelová moc těší. Je to totiž poprvé v životě, kdy bude hrát sympatickou holku. Navíc se poprvé objeví na obrazovce po boku svého manžela...

Jak si zvykáte na nové příjmení?

No, je to srandovní, ještě mi to moc nejde. Představuju se většinou nadvakrát. Nejprve jako Frösslová, pak Děrgelová, nebo na to úplně zapomenu. Ale jistě, že si zvyknu.

S Patrikem budete manželi i v seriálu…

Nikdy jsme spolu nic netočili, myslím, že jsme spolu snad vůbec ještě ani nehráli. Jednou Patrik zaskakoval v představení, kde jsem hrála, ale to se snad ani nedá počítat. Bylo to spíš takové „Zachraň se, kdo můžeš!“ A když jsme se měli v něčem potkat ještě na škole, nakonec z toho Patrik nějak vyklouzl. Takže teď se uvidí, jak nám to půjde.

Zdroj: TV Nova

Máte z toho obavu?

Naopak, já se na to moc těším, bude to zábava. Byl to i důvod, proč jsem do toho šla. Jsme rádi, že se budeme vídat víc. Ne že bychom se nevídali, ale máme hodně práce odděleně. Zase to bude komplikovat jiné věci, jako je hlídání pro syna. Mám jenom obavu, aby si lidé nepředstavovali, že to, co hrajeme v seriálu, je i náš reálný život. I když to už k té naší práci asi trochu patří...

A to hlídání už máte vyřešené?

Řešili jsme to. Naštěstí máme hodné babičky a dědečky a úžasnou slečnu, která nám pomáhá hlídat, tak si myslím, že to zvládneme.

Jaká je vaše postava v Ordinaci?

Moje postava se jmenuje Táňa Márová, je to tedy manželka Patrika a snacha docenta Máry, kterého hraje Robert Jašków. Táňa by měla být sympatická, nekonfliktní lékařka.

Zdroj: TV Nova

A jaký bude její příběh?

S Patrikem budeme hrát manžele Márovy, mezi které má vkročit někdo třetí. Kam se to bude vyvíjet ale zatím sama nevím. Doufám, že nám to vydrží (smích). A já bych poprvé v životě měla hrát sympatickou holku, která nedělá žádné průšvihy.

Půjde vám to? Zatím jste točila samé megery…

Uvidíme. Říká se, že je těžší hrát kladné postavy, ale já jsem vážně moc ráda, že tahle postava bude snad konečně normální a pohodová. Doufám, že se mi to podaří udržet. Zatím jsem hrála samé pindy, mrchy, všude jsem vraždila nebo někomu škodila.

Přemýšlela jste o tom, proč zrovna vám tyhle úlohy svěřují?

Někdo mi říkal, že to je tvarem mých očí, kvůli tomu mi prý nevěří, že jsem hodná. Ve skutečnosti jsem přitom taková mírumilovná bytost. (smích)

Zdroj: TV Nova

Vaše maminka je lékařka, chtěla ji mít i z vás?

Asi nebude ráda, že to říkám, ale nejprve tvrdila, že nechce, abych byla doktorka, že je to šíleně moc učení. Ale když jsem se pak přihlásila na DAMU, přišla s tím, jestli bych přece jen nechtěla zkusit medicínu nebo práva. Ale to už bylo pozdě. Tak jí to teď splním alespoň v televizi. Snad se bude dívat.

Pokud se bude dívat, uvidí, jak vám bílý plášť sluší. Mimo jiné proto, že jste velmi štíhlá. Jak to děláte?

Docela dost sportuju. Vždycky jsem sportovala, dříve jsem závodně lyžovala, dělala atletiku. A to si tělo pamatuje. A pořád mám velký fyzický výdej. Spolupracuju s choreografkou a režisérkou Lenkou Vágnerovou, se kterou děláme pohybové divadlo. Stále se nějak hýbu. Sport beru jako nejlepší pomoc, když mi není dobře. Ale člověk mu musí propadnout. Je to závislost jako každá jiná. Kdykoliv mám čas, jdu cvičit. Jen mám pocit, že po třicítce jde všechno tak nějak pomaleji.

Zdroj: TV Nova

Co tak ještě ve volném čase děláte?

Věnuji ho hlavně rodině. To tak bývá v naší profesi, dlouho je klid a pak se nakumuluje všechno najednou. Takže když je volněji, snažím se jim to vynahradit.

Mimochodem, Patrik musí taky sportovat?

No musí! Ale myslím si, že sportuje rád. (smích)

Ordinaci v růžové zahradě 2 můžete sledovat již od 27. srpna každé úterý a čtvrtek ve 20.20 na Nově.

Podívejte se, na co se můžete v nové sezóně Ordinace těšit:

Zdroj: TV Nova


Jakub Mázl mezi pravdou a lží: Pomůže svou výpovědí Martinovi?