5 VĚCÍ, které stojí vědět o Babetině svatbě!

Přijměte pozvání do zákulisí nejsledovanějšího seriálu. Vítáme vás na svatbě Babety a Hesse - nyní ovšem z té opačné strany. A co jste o této svatbě nevěděli?

Přehrát poslední díl

 

 

1. 60 lidí na place

Ordinace: Z natáčení svatby Babety a Hesse - 31
Zdroj: Archiv TV Nova
Při natáčení této velkolepé veselky se na place pohybovalo něco málo přes 60 lidí! Herci, komparz a lidi ze štábu. Neuvěřitelné, že?

 


2. Princeznovské šaty

Ordinace: Z natáčení svatby Babety a Hesse - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Aby se hlavní hrdinka tohoto dne cítila přirozeně, krásně a skvěle, musela mít šaty, které se jí zamlouvaly. Prvotní výběr učinila kostymérka Ordinace Michaela, do vkusu Báry Štěpánové se ale strefila natolik, že zdlouhavé dilema nevěstám tak vlastí, se nekonalo.

 


3. Dost podstatné rekvizity

Ordinace: Z natáčení svatby
Zdroj: Archiv TV Nova

Zřejmě jste je vůbec nezaznamenaly, bez nich by to ale nešlo! Že detaily tvoří celek dokazuje každá ordinační scéna. Vše musí vypadat naprosto reálně, a tak se scény důkladně připravují. No schválně, všimli jste si např.: váz s kyticemi; prostřených stolů s ubrousky, příbory, okvětními lístky; maličkého pugety pro družičku; myrt; kabelek (žádná dáma bez ní nevyrazí); brusinek v šampaňském a cedulky na WC? No vidíte, měli jste pocit, že jste na reálně svatbě a to je skvělé! Jen vidíte na co všechno, se musí myslet... 


4. Nevyzpytatelné počasí

Ordinace: Z natáčení svatby Babety a Hesse - 3
Zdroj: Archiv TV Nova

Poslední moment svatby, kdy Gábina chytne kytici, se natáčel za velkého větru a začínajícího deště, doslova slejváku. Osvětlovači i kameramani si ale dokážou poradit natolik, že změny jsou ve finále minimálně viditelné. Šikovní byli i herci, kteří prchli do úkrytu poctivě až po zaznění "stop".


5. Nějvětší smíšek

Ordinace: Z natáčení svatby Babety a Hesse - 27
Zdroj: Archiv TV Nova

Mezi obrazy, kdy se musí např. přemístit kamera, se herci musí nějak zabavit. Většinou probírají novinky, drby a krátí čas vtípky i legráckami. A kdo bavil kolegy na této svatbě? Jednoznačně představitel Darka Michal Novotný! Dobré nálady měl na rozdávání a pěkně se s ní podělil.

 

Podívejte se také na:
VELKÁ GALERIE ZE ZÁKULISÍ: Takhle to vypadalo při natáčení SVATBY v Ordinaci
 

 

Nova.cz