ANKETA: Musíš operovat! Pod nátlakem a výhrůžkami. Co byste dělali vy?

Publikováno 24. 1. 2017
Ordinace: Marika
Zdroj: Archiv TV Nova

Jako lékař dáváte slib, že budete zachraňovat lidské životy. A operace k tomu patří. Nastane ale tato situace: musíte operovat pacienta, kterému bezprostředně nejde o život, jedná se o zákrok čistě estetický. A pro vás je neetický, hlavně vás do něj nutí šéf, protože mu z toho něco kápne – úplatek. Vyhrožuje vám a vydírá vás, že pokud mu nebudete asistovat, už si neškrtnete. Jak se zachováte?

 

Přehrát poslední díl

 

Adam se radí s Nicky i s Marikou, zdali asistovat Márovi při problematické a neetické operaci modelky Dory Niklové. Ona a její agent si objednali odstranění žeber kvůli zeštíhlení pasu. Adam svou účast nakonec odmítne a Mára nutí Mariku:

„Buď to zítra se mnou uděláš a já to patřičně ocením, anebo máš na tomto oddělení utrum – ambulance, příjem, propuštění. A k žádné operaci už tě nepustím. Jak si potom uděláš tu svoji vysněnou atestaci, to sem vážně zvědavej. Řekl sem to dost jasně?“

120

FOTO Z ORDINACE: Operace v Kamenici

Zdroj: Nova.cz

Ordinace: Mára srazí Mariku k zemi

Hodnocení:Tato slova arogantně Márou pronesena Mariku nakonec v dnešním díle donutí podlehnout a s operací souhlasit. Měla podle vás na výběr? Co by měla dělat? Jak byste se zachovali vy?

 

Anketa

Šéf vás nutí do operace a vyhrožuje vám, pokud odmítnete. Co byste udělali vy?

Hlasovalo 790 lidí.

 
 

NENECHTE SI UJÍT:

Mrazivá operace v Ordinaci. Komu se zvedl žaludek?

ZE ZÁKULISÍ: Lekce chirurgického šití s Janem Čenským: Tohle doma nezkoušejte!

VIDEO: Jak se točí operace v Ordinaci? To budete zírat!

ZE ZÁKULISÍ operačního sálu: Odhalujeme fígly maskérů!

 

 

 

Nova.cz