Chantal Poullain o nové roli v Ordinaci! Z natáčení se jí točila hlava, kdo a co za to může?

Aktualizováno 4.8. 2017 13:29
Herečka Chantal Poullain
Zdroj: Profimedia

Zástupkyně majitele kamenické nemocnice, Francouzka Charlotte Moreau, je ženou na svém místě – manažerka, která si pevně jde za svými cíly. V nemocnici rychle pochopí, že s touto madam legrace v žádném případě nebude. Do smíchu nebylo první natáčecí den ani její představitelce, nestárnoucí dámě, herečce s francouzskou krví Chantal Poullain.

Chantal, co byste řekla o vaší postavě Charlotte?
Charlotte je autorita a působí chladně. Má pozici, ze které může činit závažná rozhodnutí, může zasahovat do chodu nemocnice a dělat změny, které někteří mohou vnímat negativně. Na druhé straně nemůže citově investovat do každého pacienta nebo do každého zaměstnance. Není lékař, je manažer. Člověk, který ji nezná, by si o ní možná mohl myslet, že je mrcha, jak se říká česky. Ale myslím, že jakmile se v budoucnu dozví její životní příběh, pochopí její důvody pro to, co dělá.

Více o Charlotte a dalších nových postavách čtěte zdeCo vás přesvědčilo k tomu, abyste přijala roli v Ordinaci?

Producentka Simona Matásková, kterou znám dlouho. Nikdy v životě jsem Ordinaci neviděla, ale ona mě do ní dokonale zasvětila a vysvětlila mi podstatu mojí role. Tím mě přesvědčila. Ale musím přiznat, že seriály nejsou moje parketa. Jsem člověk, který potřebuje dlouhé zkoušení, abych dokázala svoji úlohu vnímat dobře v češtině. Text v češtině je pro mě složitý..

Herečka Chantal Poullain
Zdroj: Profimedia


Není žádným tajemstvím, že natáčení seriálu probíhá mnohem rychleji než v případě filmu. Jak jste se s tím tempem srovnala?
Bylo to pro mě velmi těžké. Tady není čas na zkoušení. Jsem zvyklá z divadla učit se texty při zkoušení, které trvá mnoho týdnů. Když točíte film, scénář nejprve dlouho zpracováváte s režisérem a pak každou scénu mnohokrát zkoušíte. To v seriálu není možné, je to úplně jiné řemeslo. Doma se učím text sama, nemám k sobě partnera jako v divadle, a pak na místě je všechno trošku jinak. První natáčecí den byl pro mě tak náročný, že když jsem odcházela domů, točila se mi hlava.Čím byl tak těžký?
Měla jsem osm nebo devět obrazů, to znamená celý den, a nebylo pro mě jednoduché zvládnout toto tempo natáčení seriálu a právě velké množství textu v češtině. Byla jsem trošku zoufalá, neuměla jsem si představit, jak bude vypadat výsledek a měla jsem o sobě pochyby...Když něco dělám, chci to dělat naplno. Zajímá mě, jaká je minulost postavy, proč a jak se chová, jaký je její charakter a tak dále. Ještě tu Charlotte nemám dokonale přečtenou, ale těším se, co nabídne.

Chantal Poullain
Zdroj: Profimedia


Je těžké hodnotit sám sebe, okolí dokáže nastavit zrcadlo možná lépe…

Všichni mě ujišťovali, že moje obavy jsou zbytečné. Mám štěstí, že v Ordinaci pracují úžasní lidé. Režisér Braňo Holiček je skvělý, ví, co chce, je trpělivý, chápající a lidé kolem příjemní.To bylo pohlazení. Moc mi pomohla také Klára Oltová (zdravotní sestra Květa Hrzánová), je něžná, upřímná a moc mě podržela. Byla jsem ráda, že tam byla a bude.
 


Nové díly Ordinace v růžové zahradě 2 začínají 22. srpna, od 20:20 na Nově. 

 

 

 Mohlo by vás zajímat
 

 

Nova.cz