Dokázala by se Dana Morávková ubránit znásilnění? Rozpovídala se o krušných chvílích během natáčení

Aktualizováno 9.11. 2017 17:20
Zdroj: TV Nova

Dana Morávková v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 ztvárňuje doktorku Zdenu Suchou. Ta v současné době prochází těžkým obdobím, neboť se stala obětí domácího násilí. Herečka byla hostem pořadu Snídaně s Novou a prozradila informace z natáčení násilných scén a také to, jak se na roli trýzněné ženy připravovala.

Přehrát poslední díl

 

Doktorka Zdena Suchá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 zažívá krušné chvíle. Její přítel, Andrej Martynčák, jí dělá ze života peklo! Zdena se stala obětí domácího násilí a počáteční psychické vydírání, jemuž musela z Andrejovi strany čelit, se změnilo v kruté fyzické útoky a dokonce i ve znásilnění. Představitelka Zdeny byla hostem pořadu Snídaně s Novou a promluvila o obtížnosti natáčení násilných scén a o tom, jak se snaží pomoci skutečným obětem domácího násilí.

Ordinace: Martynčák silně udeří Zdenu do obličeje! - 6
Zdroj: Archiv TV Nova

„Já jsem nikdy nic podobného nehrála, takže pro mě, jako pro herečku, je to skvělé. Já tohle na své profesi miluji,“ odpovídala Dana na otázku, zda měla už někdy v životě možnost ztvárnit postavu s obdobnými problémy. „Je skvělé hrát člověka, který je velmi sebevědomý a nikdy by nic podobného nedopustil a pak zase osobu, která je taková, že si nechá vše líbit,“ pokračovala.


Dana Morávková mimo jiné prozradila, že pro správnou autentičnost svého hereckého výkonu problematiku domácího násilí důkladně studovala, zhlédla spoustu dokumentů a přečetla několik knih. 

Ordinace ze zákulisí: Zranění Zdeny Suché - 14
Zdroj: Archiv TV Nova

Spousta osob, které se nacházejí v podobné situaci jako právě Zdena Suchá, se herečce se svými příběhy svěřují prostřednictvím internetové komunikace nebo dopisů. „Je to opravdu těžké, co ty ženy prožívají, já si uvědomuju, že to jen hraju. Společně s producentkou seriálu, Simonou Matáskovou, doufáme, že ten příběh pomůže alespoň jedné ženě najít sílu a začít bojovat,“ vyjádřila hvězda Ordinace své přání. 

Ordinace: Martynčák si na Zdeně vymůže sex - 4
Zdroj: Archiv TV Nova

Dana prý také chodila domu z natáčení úplně zničená. Kolikrát se dokonce třásla nebo plakala. „Když vám někdo celý natáčecí den, byť jen v rámci role opakuje, jak jste k ničemu, tak vám z toho není vůbec dobře,“ svěřila se. Kdo jí pomáhal pocity úzkosti překonat? Podívejte se na rozhovor, ve kterém se dozvíte i to, jak se dramatická scéna znásilnění natáčela a zda by se sama herečka dokázala takovému útoku ve skutečnosti ubránit.

Drama v seriálu Ordinace v růžové zahradě sledujte každé úterý a čtvrtek ve 20:20 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

 

TV Nova