DĚTŠTÍ HERCI ORDINACE: Nejen Miky boduje u štábu! O náročné a legrační momenty s nimi se podělil i režisér

Malé i větší děti jsou neodmyslitelnou součástí natáčení Ordinace v růžové zahradě 2, neboť hlavní hrdinové mají své rodiny a ratolesti. Práce s dětským hercem není vždy snadná, oplatí to ale svou bezprostředností a humorem.

Přehrát poslední díl

 

Miky (Šimon Šedivý), Hugo (Matyáš Svoboda), Františka (Viktorka Rybová), Hanička (Eliška Obrová), Toník (Lukáš Hrabák) Vašík a Eliška (Daniel a Karin Rchichevi), Gita (Kateřina Kalendová) a další. V seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se objevuje poměrně hodně dětí, ať už mladších, tak i těch starších. Natáčení s nimi však není vždy úplně jednoduché.


 „Je rozdíl, zda se pracuje s dětským hercem, nebo s dítětem,“ rozpovídal se režisér Marián Kleis. „Dětskému herci je tak 8 let a více, ten se umí naučit text a chápe situaci, kdežto s menšími dětmi je to obtížnější, protože oni právě ne vždy pochopí, že to, co se kolem nich děje, je jen hrané a vyžaduje to v jistý moment jisté chování,“ pokračoval. 

Ordinace: Miky, Bětuška, Hanička a Filípek
Zdroj: Nova.czJak se tedy situace, když děti nechtějí spolupracovat, řeší? Poslechněte si v reportáži, režisér se poděli i o vtipné momenty, ke kterým během natáčení s dětmi dochází. 

Ordinace: Čestmír Mázl s Mikym
Zdroj: Archiv TV Nova


Klára Šedivá, castingová režisérka a zároveň maminka Šimona, který hraje Mikyho Mázla, dle svých slov nikdy neměla ambice k tomu, aby její děti hrály ve filmu nebo seriálu. Tvůrci Ordinace ji museli dva měsíce přemlouvat, než svolila k tomu, aby se Šimon v seriálu objevil. To jsme všichni rádi! Ve videu vám i on sám něco poví.

Neznamená to, že když v seriálu mluví málo, tak v reálu vůbec. Někdy to prostě nejde nebo scéna nevyžaduje. A i když občas zlobí, jsou to zlatíčka. Nejen dětské hrdiny sledujte každé úterý a čtvrtek večer v nových dílech Ordinace.

Ordinace: Seriálová Františka, Hugo a Miky
Zdroj: TV Nova

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

 

 

PJ