TOP 3: Nejvyšší český herec se prosadil i v Ordinaci! Víte, o koho jde?

Publikováno 30. 1. 2018
Operace Běly Valšíkové - 1
Zdroj: TV Nova

Role oblíbeného lékaře v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 vynesla známého herce na vrchol. Na kterém už nějakou dobu byl. I když ne na tom hereckém. Česká republika nemá vyššího herce, než je on.

Přehrát poslední díl

 

Jednou z divácky oblíbených postav seriálu Ordinace v růžové zahradě byl bezpochyby gynekolog Michal Šebek, kterého ztvárnil Roman Zach. Málokdo ví, že populární herec patří k nejvyšším známým tvářím české herecké a divadelní scény. Roman Zach měří neuvěřitelných 206 centimetrů!

Ordinace 1: Roman Zach coby Michal Šebek
Zdroj: Archiv TV Nova

V žebříčku českých herců je na druhém místě se svými 205 centimetry Pavel Šimčík z Dejvického divadla. Ten jediný je Zachovi konkurentem. K „velikánům“ patří také se svými 199 centimetry herec a režisér Petr Jákl, který se zařadil na třetí místo.

Pavel Šimčík - 8
Zdroj: TV Nova

Až na čtvrtou příčku se zařadil idol ženských srdcí, uznávaný zpěvák i herec Vojtěch Dyk. Ten má 196 centimetrů. Divákům je známý například z pohádky Tři bratři nebo komedie Signál, kde si zahrál po boku Kryštofa Hádka. Vyzkoušel si rovněž proměnu v americkou hvězdu Justina Timberlakea, když se svou přítelkyní Tatianou Vilhelmovou v oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas zpíval hit s názvem Love, Sex and Magic.
 

Další trojice překvapí. Za dlouhánem Jiřím Smitzerem je se 190 centimetry Zdeněk Svěrák. Tušili jste, že cimrmanolog je hned o tři centimetry vyšší než Bolek Polívka?

Tvoje tvář má známý hlas III - Tatiana Vilhelmová a Vojta Dyk jako Ciara a Justin Timberlake
Zdroj: TV Nova

Naopak k vzrůstově nejmenším osobnostem české scény patří Jiří Mádl se 173 centimetry spolu s hvězdou například Okresního přeboru Davidem Novotným. Ten mate svým mohutným vzhledem, nebo snad by ho někdo tipoval na takového "prcka"?
 

Jen o centimetr menší než Novotný je Pavel Zedníček a za ním už začíná trpasličí sekce. V ní jsou se 168 centimetry Michal Suchánek, Roman Skamene (160 cm) a poslední příčka dlouhé roky patřila nedávno zesnulému herci Jiřímu Krytináři. Ten měl 124 cm a do povědomí diváků se zapsal především účinkováním v seriálu Hospoda.

Jiří Krytinář
Zdroj: Profimedia

 

NEPŘEHLÉDNETĚ:

TV Nova