Nerudný zbohatlík v Ordinaci ztrpčí životy a jeden obrátí naruby. Jošt přichází a s ním hvězdný Roman Luknár. VIDEO

Publikováno 24. 1. 2019
Zdroj: Nova.cz, novaplus.nova.cz

Ze dne na den skončí na invalidním vozíku. Nešťastný kripl, jak o sobě sám tvrdí, tak po trpké ráně osudu ke své arogantně sobecké povaze ještě připíše nerudnost. Pacient Jošt se brzy stane trnem v patě kamenickému personálu. A nejvíc se zabodne do života sestřičky Květy. Co s ním ji a diváky čeká?

Přehrát poslední díl

 

Padesátiletý bohatý podnikatel je zvyklý žít jen sám pro sebe a život si zpříjemňovat penězmi, které podle něj stojí za vším. Život, na který byl doposud zvyklý, se mu ale změní mrknutím oka. Vážná autonehoda, kterou přežije jen díky silnému a drahému automobilu, ho odkáže na invalidní vozík. Rázem se tak ocitne v situaci, ve které nikdy v životě nebyl, a se kterou si neumí poradit. Peníze mu najednou nezařídí to, po čem začne prahnout nejvíc – zdraví.

Ordinace: Roman Luknár jako pacient Jošt
Zdroj: Archiv TV Nova

„Je z toho rozčarovaný, podrážděný a štěká po lidech v nemocnici, rozkazuje jim, chce si koupit jejich péči, aby se starali jenom o něj. Je to nepříjemný, ale současně velmi nešťastný chlapík. Má všechno, na co si ukáže, ale to zdraví mu chybí,“ popisuje novou posilu Ordinace v růžové zahradě 2 a svou postavu slovenský herec Roman Luknár, který zazářil jako Jan Masaryk v historickém dramatu Ondřeje Trojana Toman. Kvůli této roli přibral 25 kilo, které stále ještě shazuje a velmi pomalu, neboť mu jeho „pupek“ má obstarat další roli. Mezitím sedá v Bratislavě na vlak a míří do Hostivařských ateliérů v Praze, kam vstoupil zhruba před dvěma měsíci vůbec prvně v životě. A je za to rád: získal totiž nové přátele.

Ordinace: Roman Luknár a Klára Oltová jako pacient Jošt a sestřička Květa
Zdroj: Archiv TV Nova

Třiapadesátiletý slovenský herec, který s češtinou nemá vůbec žádný problém, neboť je přeci Čechoslovák, si v Ordinaci střihne protivína s jádrem sympaťáka, jak tvrdí a zároveň doufá, že se časem změní. Jak moc zamává s životem Květy a mnohem víc si poslechněte v rozhovoru.

Příběh Jošta začíná v 866. díle Ordinace v růžové zahradě 2 už dnes 24. ledna od 20:20 na Nově.

 

Nova.cz