Nováček Sekora to v Kamenici rozsekne. Je tak lidský, až to bolí. Zabolí však hlavně jeho minulost

Ordinace: Jan Hájek jako MUDr. Jan Sekora
Zdroj: Archiv TV Nova

 

V těchto dnech probíhá natáčení podzimních dílů. Venku je čtyřicet stupňů ve stínu a vy jste navlečený ve svetru. Jak to snášíte?
V pohodě. Na jaře jsme točili léto a skákali do studené vody. Dneska jsem měl sice svetr, ale jen na jeden záběr, a to se dalo vydržet. Spíš maskérky mají dost práce, protože jsme strašně zpocení. Když jsem točil Anthropoid, byl jsem v takových vedrech celý den v koženém kabátě, to bylo horší. Bylo asi čtyřicet stupňů ve stínu, ale jakmile udělali umělý sníh, něco v mozku se přepnulo a najednou se člověk tolik nepotil. Zajímavý.

 

 


 

Co děláte, když vám skončí natáčení?
To je různé. Když mám po natáčení ještě představení, už nejsem schopný nic, dám si pivo a jdu spát. Když představení nemám, třeba se připravuju na další den.

 

Prošel jste kvůli roli v Ordinaci nějakou speciální přípravou?
Nevím, jestli tomu říkat speciální příprava, ale koupil jsem si učebnici pro zdravotníky, kde jsou základy latiny, zajímá mě, co jako doktor říkám. Chci vědět, o čem tam mluvím. V Ordinaci mě to baví i proto, že se zas něco nového přiučím. Ale mě tahle oblast přitahovala už dřív. Díky mojí zkušenosti s epilepsií mě zajímal mozek, a tak jsem chodil na přednášky na medicíně.

 

To vypadá, že jste docela šprt... A to vás přitom vyhodili ze školy, že?
Ježiš ne! Já fakt nejsem šprt!


Ordinace: Jan Hájek jako MUDr. Jan Sekora
Zdroj: Archiv TV Nova


Ohradil jste se, jako by to byla urážka. Váš učitel na JAMU o vás údajně prohlásil, že máte sice víc talentu než všichni spolužáci dohromady, ale musí vás vyhodit, protože nic nesplníte, chodíte pozdě, žádnou práci neodevzdáte v termínu ani po termínu. Už je to s vámi na prahu čtyřicítky lepší?
Já to beru jako kompliment. Ale tam bylo potřeba dát hlavu na kůl a vyrazit mě. A ta čtyřicítka? Nijak nebilancuju, jenom počítám vlasy. A spíš mám pocit, že už vím, co nechci. Už jsem si osahal všechno a co jsem chtěl, to jsem si zkusil. Párkrát jsem narazil.

 

Evidentně to jde i bez školy. Ale přemýšlel jste o tom, co byste mohl dělat jiného?
Určitě by se toho našlo spousta. Jak pohlaví má chtíč, tak i hlava má chtíč a touhu to poznat, vědět, umět. Ale naštěstí herectví přináší i to, že se během práce i něco naučím.

 

 

NENECHTE SI UJÍT ANI:

 

 

Nova.cz
1
2