VIDEO: Ha Thanh otevřela s manželem druhou kavárnu. Zve vás na drink a různé akce, kam vyrazit?

„Hele, co kdybychom založili firmu a koupili auto, co?“ Dá se říct, že touto otázkou v životě Ha Thanh započala éra kavárenství. Před lety ji položila svému manželovi, tehdy však jen asi po tříměsíční známosti. Dnes jsou hrdí majitelé a provozovatelé dvou kaváren s živou kulturou!

Přehrát poslední díl

 

Za kladnou odpovědí na založení firmy stála tehdy prý Martinova frajeřina, chtěl se předvést, jak dnes s úsměvem představitelka sestřičky Tien z Ordinace vypráví. Následovala výhra v konkurzu, tvrdá práce a nakonec vlastnictví a provozování Kafe DamuKarlova 26, Praha.

Kafe Damu Ha Thanh Špetlíkové z Ordinace
Zdroj: Oficiální zdroj

Nabízí nejen dobrou kávu, praženou přímo hereččiným švagrem s dalšími dobrotami k pití i jídlu, také místo s pohlcující atmosférou, kde se v ruchu centra v poklidu scházejí různé sorty lidí od umělců, přes obchodníky, až po turisty. 

„Není to jen o kavárenském provozu, ale také o subkultuře, která se kolem toho točí,“ pronáší Ha Thanh, která se kromě kavárenství ještě věnuje herectví a kostýmnímu výtvarnictví. Se stejným posláním společně s manželem otevřela kavárnu druhou, Kafe PragovkaKolbenova 923/34a, Praha.
Martin Špetlík, manžel Ha Thanh z Ordinace
Zdroj: Nova.cz

Zatímco první chtěla ona, tu druhou si prosadil Martin, nakonec jsou oba z obou šťastní. Tentokrát byli přímo osloveni, investoři Pragovky, v prostorech starých továren a hal, kterým se znovu vdechuje život, nechtěli "pouhou" kavárnu, nýbrž i kulturní centrum.

„My máme spoustu šikovných kamarádů umělců, muzikantů, divadelníků, tak jsme se jim asi zdáli jako vhodní adepti a oslovili nás,“ říká Ha Thanh, která se mezitím několikrát usměje, s láskou podívá na Martina, podrbe Nanynku a zeptá, zda už jste si něco dali a upozorní, že večer bude její česko-vietnamský guláš. Tři zaměstnání ji evidentně svědčí.
Ordinace: Ha Thanh s Nanynkou
Zdroj: Nova.cz

Na to, jak vše zvládá, má jednoduchou odpověď: „Udržuje mě to v nesmírné bdělosti, u jedné práce si odpočinu od druhé i třetí, dokážu přepínat a nesmírně mě to obohacuje,“ pronáší a dovětkem nás utvrzuje, že není nadčlověk: „Samozřejmě, mám někdy pocit, že neumím pořádně nic.“

Byť se Kafe Pragovka po nedávném otevření ještě dolaďuje, už nyní skýtá originální útočiště s milou obsluhou a pestrým sortimentem: od vietnamské kávy, přes borůvkovou limonádu, sypané čaje, maté, kakao, pivo, vína, až po rumy i kořalky. Majitelé doporučují vlastní speciál piva a barel Karel s rumovým překvapením!

131

GALERIE: Ha Thanh otevřela s manželem druhou kavárnu

Zdroj: Nova.cz

Ha Thanh Špetlíková otevřela s manželem druhou kavárnu - 28

Hodnocení:


Přes den nabízí poklid pro maminky s dětmi i byznysmeny na schůzce, večer ožije nejrůznějšími akcemi – koncerty, křty, oslavy, vernisáže i soutěže. Na své si tu přijdou skutečně všichni.

Jak si Ha Thanh s Martinem rozdělili pracovní role, aby se při společném byznyse nehádali? A jaké to vlastně je, podnikat s manželem? Nejen o tom v reportáži. 
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

Nova.cz