Příliš zdlouhavé pátrání po Haničce Suché a přeplněné zoufalstvím? Realita bývá srdceryvnější. VIDEO

Příběh ztracené seriálové Haničky Suché v Ordinaci v růžové zahradě 2 u vás – diváků – vyvolal vlnu různých ohlasů, mezi kterými se častokrát objevují názory na zbytečně zdramatizované pátrání. Není to smyšlené natahování děje scenáristy a dramaturgy, dějová linka je inspirovaná skutečností, ve které se děti bohužel pohřešují i roky a některé se domů už nevrátí…

„Přiznávám, je to to nejtěžší, co jsem kdy mohla hrát,“ výstižně popisuje hlavně psychickou náročnost momentálně nejdiskutovanější seriálové linky představitelka Zdeny Suché, mámy ve velmi těžké životní situaci. Tíhu tohoto děje pociťují  herci, štáb i diváci zejména kvůli odrážející realitě. Je skličující, že mnoho rodičů prožilo a prožívá podobné peklo na zemi. Zároveň je to alarmem pro všechny.

Ordinace: Zoufalí Suší
Zdroj: Nova.cz

V této chvíli (ke dni 20. 3. 2019) se u nás pohřešuje 24 dětí s českou národností ve věku do 15 let. Mezi nimi je například Michaela Muzikářová, která zmizela v lednu loňského roku a čtvrtým rokem hledaný Nikolas Zedníček… V průměru se v České republice najde 95 % ztracených děti ve věku do 15 let. Statisticky jedno zmizení dítěte ročně zůstane bohužel neobjasněno. A jsou i velmi smutné případy ztracených dětí, které se domů už nikdy nevrátí. Připomeňte si je v reportáži. Doba trvání pátrání do úspěšného nalezení dítěte se pochopitelně liší případ od případu. Pohybuje se v rozmezí jednoho dne až několika měsíců. Ve světě jsou známé případy nalezení dětí i po dlouhých letech. Naděje umírá poslední, říká se. A tak věřit je vlastně to jediné, co rodinám zůstává. 

Ordinace: 881. díl, nové stopy v pátrání po Haničce
Zdroj: Nova.cz

Nový příval naděje Suší dostali v 881. díle, objevil se totiž věrohodný svědek, který viděl Haničku v lese. A na onom místě se našel její náramek. Pátrání má nové stopy, kterých se policisté s vervou chytají. Jak se bude hledání Haničky Suché vyvíjet dál, sledujte v nových dílech Ordinace v růžové zahradě 2 každé úterý a čtvrtek večer na Nově.

Pojďme alespoň v myslích vrátit všechny hledané a pohřešované děti (zhruba 374ve věku do 18let) živé a zdravé domů do láskyplných náručí...

 

Nova.cz