Richard Slonek alias Filípek Hanák. Tohle o nejmladším herci Ordinace rozhodně nevíte!

Ordinace: Richard Slonek coby Filípek Hanák - 7
Zdroj: Archiv TV Nova

Ten ale vyrostl! Malý Filípek Hanák je zpátky u táty Petra v Kamenici a všichni jsou paf, jaký čipera z něho vyrostl. Nás zajímalo, jaký je jeho představitel Richard Slonek. Co na něj prozradila jeho maminka?

Přehrát poslední díl


Stejně jako Filípkovi v Ordinaci, i Richardovi bude v létě pět let, narodil se v Praze a na rozdíl od Filípka, není jedináček. Dětský pokojíček sdílí se svojí starší sestřičkou Kristinkou. Na svoje herecké začátky si malý Richard pochopitelně nepamatuje, do Ordinace vstoupil poprvé ve svých deseti měsících, a to úplnou náhodou. „Ozvala se mi kamarádka lékařka, která je odbornou poradkyní v seriálu, věděla, že produkce shání chlapečka, kterému má být přes rok a chodí. Richard byl sice velký, ale ještě nechodil. Vybrali si ho i přesto, že jsem poslala fotku s bublinou u nosu, protože měl zrovna rýmu,“ směje se při vzpomínce na trošku netradiční casting Richardova maminka Jitka Eisenhammerová. „V den, kdy jsme měli přijít na zkoušku, jsem byla smířená s tím, že to bude totální průšvih, protože den předtím odmítal jít ke komukoliv cizímu. Nechtěl ani k babičce,“ dodává.

118

FOTO: Richard Slonek coby Filípek Hanák z Ordinace

Zdroj: Archiv TV Nova

Oridnace: Filípek Hanák

Hodnocení:Průšvih se nekonal a malému Richardovi se v Ordinaci hned zalíbilo. Teď se po dvouleté pauze do Ordinace vrátil a na natáčení už má vlastní názor. „První natáčení bylo v herničce, tam se mu pochopitelně moc líbilo, takže kdykoliv mu teď řeknu, že má jít na natáčení, myslí si, že jdeme zase do herny. Natáčení bere jako zábavu. Občas je složité mu vysvětlit, že mu budou říkat Filípku a že Radimu Fialovi má říkat tati. Takže jednu chvíli na svého seriálového tátu křičí: Radime, Radime! A za chvíli mu to v hlavě sepne a volá: Tati, tati! Zvukaři to s ním asi jednoduché nemají,“ krčí rameny Jitka Eisenhammerová.

Richard Slonek coby Filip Hanák z Ordinace s tátou, psem Clarkem a sestrou Kristinkou
Zdroj: Archiv Richarda Slonka


Rošťáka v sobě ale Richard nezapře. „Paní učitelky v mateřské školce si myslí, že by mohl jít do hudebky. Ale jemu se nechce zpívat ani recitovat básničky, protože všechny jsou moc dlouhé. Asi nejvíc ze všeho nesnáší kreslení. Naopak ve vymýšlení lumpáren vede. Z prášku na praní a tekutého mýdla míchá lektvary, piano pomaloval (ano ač nerad kreslí) nesmývatelným fixem, vylíval roztok na moje kontaktní čočky, které se mu předtím podařilo roztrhat, kartáčkem na zuby česal našeho psa zlatého retrívra. Takže potřebuje zaměstnat, jinak okolí nepřežije,“ práskla na synka Jitka.

Richard Slonek coby Filip Hanák z Ordinace s maminkou Jitkou
Zdroj: Archiv Richarda Slonka


Richard je jediným hercem v rodině. Rodiče jsou novináři a pevně věří, že v jejich šlépějích malý Richard nepůjde. „Richard je od narození pohodář, nic ho nevyvede z míry (ani zuřivost rodičů po nějakém jeho kreativním činu) a dokáže si natáčení užít a být přirozený, i když musí vstávat v šest. V rodině se nikdo herectví nevěnoval, jeho rodiče jsou novináři. Byla bych radši, kdyby při výběru povolání tyto dvě profese vynechal,“ přeje si maminka.

 

 

NENECHTE SI UJÍT:
Miky, Magdička, nebo Hanička: Hlasujte o NEJOBLÍBENĚJŠÍ DÍTKO v Ordinaci!

 

Dcera Suchých z Ordinace Hanička: Jak se k roli dostala? Vyzpovídali jsme její pravé rodiče

 

Eliška a Vašík: Sourozenci v seriálu i v reálu. Tohle jste o nich určitě nevěděli!

 

Nova.cz