ZAJÍMAVOSTI Z PŘESTŘELKY A OPERACE: Po čem chutná krev Andrey a z čeho měla břicho?

Aktualizováno 23.5. 2018 15:20
Ordinace: Zákulisí přestřelky a operace Andrey
Zdroj: Nova.cz

Proč se Andreina filmová krev ochutnávala, není zcela jasné :-), ale chuťově stojí za to! Průstřel břicha vyšel naopak – zevnitř ven. A zraněné břicho se na operačním sále muselo vyrobit. Z čeho? Podívejte se na zajímavosti z natáčení Ordinace. Tohle v TV jen tak neuvidíte.

Přehrát poslední díl


NATÁČENÍ PŘESTŘELKY

Pavel Prchal postřelí policistu a následně se zbraní v ruce vyhrožuje své přítelkyni Martině Kaiserové. Andrea se snaží situaci zachránit, ale Prchal je vynervovaný a agresivní. Tuší, že padne výstřel a také se tak stane. Andrea skáče před Martinu a schytá za ní dvě kulky do břicha. Zachrání ji život obětováním svého.

- Natáčelo se 11. března 2018 od 7 do 19h; na pěti lokacích

- Natáčení si vyžádalo odborníka ze speciálních efektů, který měl na starosti průstřel břicha

- Střílelo se z pistole se slepými náboji, o průstřel se pak postarala speciální pyrotechnická kapsle s filmovou krví odpálená na dálku

- Výstřel nešel dovnitř, ale opačně – zevnitř ven

„Na tělo jsme herečce připevnili pytlík s krví se speciální pyrotechnickou kapslí, která se na určitý povel bezdrátově odpálí. Prostřelí látku a vystříkne krev po kulce. Je to obráceně, nestřílíme do ní, ale od ní ven. Musíme to udělat co nejbezpečněji kvůli herečce. A v tomhle případě se herečce nemůže nic stát,“ vysvětluje Miroslav Miclík ze SFX (speciální efekty) průběh průstřelu.

- Tento filmový efekt se řadí k těm náročnějším. Na škále od 1 do 10 je na hranici 7

- Krev je filmová a chutná sladce po sirupu (jen nevíme, kdo ji jako první ochutnal a proč :-)


Ordinace: Přestřelka s Prchalem, pro Andreu osudná - 18
Zdroj: Archiv TV Nova


NATÁČENÍ OPERACE

Andrea po průstřelu břicha bojuje v kritickém stavu o život. Je okamžitě převezena do nemocnice a ihned jde na sál. To je dění, které diváci teprve uvidí ve čtvrtečním díle 24. května. Ota Kovár, Leoš Mára, David Suchý a Vojtěch Kratochvíl se pokoušejí zastavit vnitřní krvácení a zašít prostřelená játra, střevo i hlavní srdeční žílu. Operace je to náročná...


- Samotná operace se natáčela 21. března hodinu čistého času; rozdělena byla do dvou po sobě jdoucích obrazů

- Obraz, kdy Hanák pozoruje operaci Andrey se natáčel v úplně jiný den a bez herečky Kláry Cibulkové coby Andrey. Je pak na skriptce a rekvizitářích zajisti kontinualitu obrazů, aby vše vypadalo stejně a nic nechybělo.

- Na místě byl odborný lékař jako poradce

- Vybavení sálu odpovídá skutečnosti

- Andreinu břišní dutinu nahradila vepřová kůže, pod kterou byl umístěn pytel s filmovou krví, viz foto v galerii:

117

FOTO: Ze zákulisí natáčení přestřelky a operace Andrey

Zdroj: Nova.cz

Ordinace: Ze zákulisí přestřelky a operace Andrey - 2

Hodnocení:Na díl s přestřelkou se můžete podívat ZDE. Operaci Andrey a její poslední chvíle na tomto světě, už sledujte ve čtvrtek 24. května od 20:20 na Nově.
 
  

 

Nova.cz