Zajímavosti akčních scén, jinak než v TV: Válenda na matracích, bez kaskadérů ani ránu a výzva ´mě neuzvedneš´

Publikováno 16. 12. 2018
Ordinace: Ze zákulisí natáčení dramatických scén
Zdroj: Nova.cz

Heluš přepadnou bezdomovci, ona se brání a kamenem nechtěně uhodí Boba přímo do hlavy. Jonáš chce dopadnout Patrika a při rvačce padá ze střechy. Takové chvíle diváci Ordinace v růžové zahradě 2 nedávno prožili se svými hrdiny. A ti je zase úplně jinak prožili na place.

Přehrát poslední díl

 

JONÁŠŮV PÁD

DĚJ: Jonáš chce dopadnout Patrika, který utíká před policií a spravedlností. Parkourovými skoky jsou oba dva rychle na střeše blízké budovy, kde ho Jonáš dostihne, začnou se prát a Jonáš ze střechy padá. Naštěstí vyvázne jen se zraněnou rukou a Patrik je zatčen. To je z nedávného děje Ordinace.

SKUTEČNOST: O náročné parkourové skoky se postarali dubléři obou herců, v tomto případě kaskadéři. Pád též provedl profesionál, a to do složených kartonových krabic, které se vrství na sebe s propočítáním výšky pádu a váhy padajícího. Pád byl ze 6 metrů a odehrál se na tzv. první dobrou, nemusel se tedy opakovat. Kamera byla umístěna půl metru od místa dopadu, kaskadér musí tedy padat přesně. Místo pádu, tedy výběr střechy, se 2x změnil, a to kvůli bezpečnosti. Vzhledu staré továrny posloužil areál bývalé "Rukavičkárny" v Dobříši. Uvnitř budov byli zaměstnanci, kterým se 3. října. 2018 naskytl trochu netradiční výhled. A Milan Peroutka ten den úplně zapomněl, že musí večer na natáčení show Tvoje tvář má známý hlas, tudíž přišel pozdě a omlouvá se za to dodnes :-).

118

Z natáčení Jonášova pádu ze střechy, zaskočil ho kaskadér

Zdroj: Archiv TV Nova

Ordinace: Z natáčení pádu Jonáše ze střechy - 1

Hodnocení:

 

PŘEPADENÍ BEZDOMOVCI

DĚJ: Bobo s Hugem se domluví s bezdomovci, kteří je přepadnou, až půjdou s Heluš, aby se Bobo vyšvihl jako hrdina. Heluš však popadne pořádný kámen, všechny zažene a omylem sejme Boba úderem do hlavy.

SKUTEČNOST:
Kámen, kterým představitelka Heluš Martina Randová majzne v roli po hlavě hereckého kolegu Martina Zounara byl vyroben rekvizitáři z polystyrenu. Jistě chápete proč. Bezdomovci byli kaskadéři, ne kvůli bezpečnosti a tvrdým ranám, nýbrž kvůli dobře mířeným ranám a potyčce co nejvěrohodnější. Hercům radili, jak správně vést i to, jak se po nich správně skácet. Samotná scéna přepadení se natáčela hodinu a půl, to je preciznost, že? Další dvě scény, jak se Hugo s bezdomovci domlouvá a sanitka odváží zraněného Boba, už zabraly o něco méně času, jedna přibližně tři čtvrtě hodiny. Mezi obrazy se štáb pobavil výzvou, koho všechno unese náš dobře stavěný rekvizitář Roman, v galerii uvidíte, jak překvapil Martina Zounara. Točilo se v místě seriálového bytu Denisy, v reálu je to k účelům natáčení pronajatý reálný byt v pražské Hostivaři. Další scény posléze pokračovaly právě v něm, už s dalšími herci. My toho za den stihneme :-).

126

Z natáčení přepadení Heluš s Hugem: Kámen byl umělý a bezdomovci kaskadéři

Zdroj: Archiv TV Nova

Ordinace: Z natáčení přepadení Heluš a Boba - 1

Hodnocení:


 
 

Nova.cz