Herečka Petra Bučková odpovídala na dotazy fanoušků

Aktualizováno 12.2. 2019 12:22
Petra Bučková odpovídala
Zdroj: TV Nova

Jedenáct let diváci Ordinace v růžové zahradě 2 postavu dcery Čestmíra Mázla neviděli. Zmizela do Ameriky budovat kariéru modelky. V jarní čtrnácté sezoně se nečekaně vrátila: starší, zkušenější, ale uvnitř pořád stejná. Proměnou prošla nejen její vizáž, neboť došlo k přeobsazení herečky. Úlohy energické Nadi se chopila čtyřicetiletá Petra Bučková, která si s diváky povídala v úterý 12. února od 11 hodin živě.

Pøehrát poslední díl


Říká o sobě, že je kombinací extroverta a introverta. Nemá moc ráda označení herečka, protože si pod tím prý lidé představují kdovíco, a tak tvrdí, je na prvním místě hlavně člověk. Po vystudování JAMU v Brně se začala hojně věnovat divadlu. Následně přišly role seriálové i filmové. Dlouhé roky působí také jako zdravotní klaun. „Jezdila jsem nejenom do nemocnic k dětem, ale i na geriatrie a ocitla jsem se na misi Lékařů bez hranic v Kamerunu. Po zkušenosti z africké polní nemocnice se mi doslova změnil život, blbosti už neřeším. A nevnímám smrt jako strašáka. Život a smrt k sobě patří. Mnohem horší je bolest a osamělost. Na LDN, v domovech pro seniory, dětské i dospělácké psychiatrii – jsou kolem nás místa, která je možná potřeba prosvětlit. Já to třeba umím humorem, ale věřím, že těch způsobů je spousta.“

Ordinace: Petra Bučková jako staro-nová Naďa Mázlová
Zdroj: Archiv TV Nova

S přijetím role v Ordinaci přijala i nesnadný úkol, její postava v minulosti už měla tvář, hrála ji Kateřina Pospíšilová (o důvodech přeobsazení čtěte zde). To by ale nebyla Petra, kdyby se k tomu nepostavila s klidem. A se srovnáváním si tak hlavu zbytečně neláme: „Moc neřeším, co bylo. Přistupuji k Nadě tak, jak je napsaná. A užívám si její mladistvou energii a bláznivost. Spojuje ji s ní humor, bláznivost a nadšení pro život. A liší se s ní v roztržitosti i vztazích, ve kterých oproti ní Naďa plave. S novou seriálovou rodinkou je moc spokojená a natáčení si se všemi užívá.


16

GALERIE: Petra Bučková alias Naďa Mázlová

Zdroj: Instagram

Petra Bučková - 6

Petra Bučková s maminkou a sestrou

Hodnocení:

 

Nova.cz