MUDr. Inna Lysenko - Doležalová

Aktualizováno 08.01.2019

Ordinace: Zuzana Stavná coby Inna
Zdroj: Archiv TV Nova

Osmadvacetiletá lékařka pocházející z Doněcka na Ukrajině. Půvabná, křehce působící dívka, která je však velmi silnou a energickou osobností.

Inna je z rodiny prodavačky a vedoucího obchodu s obuví. Má ještě o rok mladšího bratra Míťu. Studovala medicínu v ČR, kde potkala svého manžela Marka Doležala. Těsně po studiích medicíny v jejím kraji vypukla občanská válka a Inna se do ní zapojila jako zdravotnice. Marek jel z lásky s ní.

Je to silná, až fanatická dívka, která si nedovede představit, že by opustila svoje nejbližší. Zamilovala se sice do Marka a vzali se, ale pro Innu je víc než láska k muži důležitější její rodina a také spravedlivý boj, který vede. To ji a Marka rozdělilo. Inna nedokázala pochopit, že Marek je ve válce jen „na dobu určitou“ a také touží po návratu domů a normálním životě. Poté, co Marek z Ukrajiny odjel, zemřeli rodiče Inny při bombardování města. A Inna strávila několik měsíců s bratrem v zajetí, proto si Marek myslel, že zemřela.

Zdroj: Archiv TV Nova

Inna se projevuje rozhodně, racionálně, v kritických situacích nepodléhá panice, ale když je přitlačená do kouta, dokáže bojovat za svojí věc do morku kostí.

„Je mi sympatická právě tím, čím si musela projít. Na vztahy a život se tak dívá úplně jinýma očima. A nebere je lehkovážně,“ pronáší o své postavě její představitelka slovenská herečka Zuzana Stavná.

 


Lucie Vágnerová

Lucie Vágnerová

Ivana Jirešová: "Lucii přeji mnoho krásných zážitků a pozitivních zápletek."

Jakub Mázl

Jakub Mázl

Jakubovi bych přál, aby dodělal tu medicínu, aby na něj táta mohl být hrdý. A…

Bobo se vrací ze služební cesty a zuří! Z čeho obviní Ludvu?