MUDr. Vojtěch Kratochvíl

Aktualizováno 12.01.2018

Ordinace: Ivan Lupták coby seriálový MUDr. Vojtěch Kratochvíl
Zdroj: Archiv TV Nova

„Je to takový milý pošuk. Má poruchu pozornosti, tím proboha však nechci říct, že každý s ADHD je pošuk. Ten můj Vojta ale trochu je. Navzdory té diagnóze vystudoval medicínu a i se svojí roztěkaností je to fajn doktor. Líbí se mi jeho charakter a baví mě, že ta postava je inspirovaná skutečným lékařem, kardiologem z Homolky,“ pronáší herec Ivan Lupták.

Třicetiletý, pohledný a vtipný chirurg s atestací z traumatologie a dětské chirurgie. Má ADHD – hyperaktivita s poruchou pozornosti. To ovlivňuje celý jeho život. Potřebuje být neustále v pohybu, občas se chová roztržitě a trochu zvláštně. Skáče všem do řeči, přeskakuje z tématu na téma a mluví rychle, avšak vždy narovinu a nechápe, že s tím někdo může mít problém.

Zdroj: Archiv TV Nova

Když byl dítě, které se nevydrželo soustředit déle než patnáct minut, nikdo by nevěřil, že by mohl vystudovat vysokou školu, dokonce medicínu. Byl však přirozeně zvídavý, měl rád adrenalin a miloval doktorské seriály, protože se tam pořád dělo něco nového. A tak tím doktorem už jako dítě chtěl být. Dokázal překonat svůj hendikep a udělal z něj přednost – díky ADHD umí uvažovat nekonvenčně, rychle se rozhoduje a dokáže lidi strhnout svojí energií a pozitivním přístupem k věci. Na sál ale chodí se seznamem toho, co má udělat, který končí heslem: zašít pacienta. Občas si uprostřed operace udělá pauzu nebo si během ní nechá pustit písničku. Také porušuje předpisy, říká, co nemá, protože zapomene, že to povědět neměl. Nebo třeba uprostřed noci přinese pacientovi pivo, protože si vzpomněl, že po něm toužil. A neustále někde něco zapomíná, protože když se musí soustředit na práci, tak už nic jiného v hlavě neudrží.

Zdroj: Archiv TV Nova

Po všem jde po hlavě, stejně tak se řítí i do citů. Dost holek tím odradí, ale ve skutečnosti je to skvělý kluk. Rodiče žijí v Liberci, oba jsou učitelé a má tři sourozence, což je velká rodina, která drží při sobě. Díky tomu i on považuje za přirozené, že si lidé pomáhají.

Sice působí jako podivín, ale zároveň není snad nikdo, kdo by ho neměl rád…


Lucie Vágnerová

Lucie Vágnerová

Ivana Jirešová: "Lucii přeji mnoho krásných zážitků a pozitivních zápletek."

Bobo se vrací ze služební cesty a zuří! Z čeho obviní Ludvu?